W naszym liceum odbyła się kolejna edycja konkursu na najciekawsze doświadczenie fizyczne. Podobnie jak w latach ubiegłych uczestnicy zaskakiwali publiczność oraz jury, prezentacją ciekawych i zaskakujących zjawisk fizycznych z otaczającego nas świata.

Po burzliwej naradzie jury zdołało wyłonić zwycięzców:

1. Adam Sałata i Maksym Grzelka kl 2a
  2. Kasia Łuczyńska kl 1a
  3. Miłosz Wasilewski i Łukasz Pająk
    ex aequo Stanisław Kalinowski kl 2a.

Zwycięzcom gratulujemy!

Nasi uczniowie u Prezydenta Miasta Łodzi

4 grudnia 2017 r.  nasi uczniowie
Dominika Kowalczyk (klasa 3 b)
Kacper Dworak (klasa 3 c)
otrzymali stypendia w ramach Miejskiego systemu
wspierania uczniów uzdolnionych
„Mia100 Zdolnych”

Nasza placówka przystąpiła do projektu realizowanego przez Fundację Edukacyjną SIŁACZKA pod tytułem "Kreatywni w REALU" będącego programem profilaktycznym dla młodzieży. Działania jakie będą podjęte w projekcie, to warsztaty i coachingi dla uczniów z klas 1c i 1e.  Dla młodzieży będzie także zorganizowany seans filmowy, podczas którego obejrzymy film dotyczący znanej nastolatkom i zmarłej piosenkarki Amy Winehause.
Dzięki obserwacji zajęć realizowanych przez edukatorów Fundacji nauczyciele naszej szkoły będą mogli w późniejszym czasie rozszerzyć pomysł projektowy na inne wybrane klasy.  "Kreatywni w REALU" jest laureatem konkursu ogłoszonego przez Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych realizowanego w  ramach Miejskiego Programu Przeciwdziałania Narkomanii. Projekt dofinansowany  jest z środków Urzędu Miasta Łodzi.

Drużyna XXXI LO w składzie: Jacek Budzyński kl. IIa, Jakub Cytrowski kl. IIa, Michał Tomczak kl. IIa, Paweł Hurnik kl. IIIa oraz Aleksander Włodarczyk kl. IIIa wygrała II Turniej „Eurocash”, zorganizowany przez VI LO im. J. Lelewela oraz ŁCDNiKP.

Gratulujemy!

W kolejny chłodny dzień zimy 28-02-2018 r. wybraliśmy się na narty na Górę Kamieńsk. 25 osobowa grupa pod opieką p. Anny Bujnowicz i p. Bogusława Justa korzystała z uroków zimy. Bawiliśmy się dobrze i po 4,5 godz. jazdy szczęśliwi i opaleni wróciliśmy bezpiecznie do domu.
Jeśli warunki pozwolą pojedziemy jeszcze raz.

Euroweek

W dniach 12-16 lutego 2018 r. klasa IId wraz z opiekunami p. Anną Piech i p. Danutą Posiłą uczestniczyła w tygodniowym projekcie szkoleniowym ”Euroweek – szkoła liderów” w Międzygórzu. Projekt ten uznawany jest za jeden z najciekawszych projektów edukacyjnych w Polsce.

Przez 5 dni uczniowie mieli okazję doskonalić sztukę posługiwania się językiem angielskim, uczestnicząc w zajęciach, które obejmowały 6 bloków tematycznych:

Praca w grupie

• Kierowanie