XXXI LO - Wydarzenia

Uroczystość zakończenia roku szkolnego klas III (2018)

Dnia 27 kwietnia 2018 roku odbyło się jedno z najważniejszych wydarzeń szkolnych-zakończenie roku szkolnego uczniów klas trzecich.

W tym roku uroczystość została zorganizowana przez klasę II C. Uroczystość rozpoczęła się częścią  oficjalną, podczas której Pani dyrektor wraz z nauczycielami wręczyła nagrody oraz dyplomy dla najlepszych uczniów klas maturalnych.

Grono pedagogiczne pogratulowało również bardzo dobrych wyników w najróżniejszych dziedzinach sportu.

Następnie podczas artystycznej części ceremonii odbyło się pożegnanie absolwentów przez młodszych kolegów. Rozpoczęła ona się utworem wykonanym przez zespół, który łącznie zaprezentował 3 utwory w ciągu całego pożegnania. Również wystąpiła mistrzyni Polski w tańcu sportowym, pokazując publiczności swój niesamowity talent. Warto również wspomnieć o pięknym wierszu wyrecytowanym przez jednego z uczniów klasy II C. Fantastycznie zaprezentował się uczeń kl. IIA w nostalgicznej piosence z melodią z Kabaretu Starszych Panów. Jednak jednym z najbardziej emocjonujących punktów programu był występ chóru złożonego z niemal wszystkich uczniów IIC. Zaśpiewali oni utwór Maryli Rodowicz pod tytułem ,,Ale to już było". Słowa zwrotek zostały pozmieniane, tak aby tekst piosenki dobrze podkreślał charakter uroczystości.

Cala uroczystość była prowadzona przez dwójkę uczniów z klasy II C, którzy w ciągu jej trwania upiększali ją krótkimi pożegnalnymi tekstami.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z tej jakże ważnej uroczystości, a naszym tegorocznym maturzystom życzymy wszystkiego co najlepsze w dalszym, policealnym życiu.

Tuż przed świętami wróciliśmy pełni wrażeń z rewizyty w Cholet. Zwiedzaliśmy zamek w Brissac, a za przewodnika posłużył nam sam Pan Markiz de Cosse. Przy niezwykle wietrznej pogodzie zwiedzaliśmy też urocze miasto Nantes, poznaliśmy jego historię i zabytki: zamek, średniowieczne ulice, dzielnicę portową oraz drewnianego słonia- maszynę parową. Przede wszystkim odwiedziliśmy naszych rówieśników, których gościliśmy w Polsce i naszej szkole w lutym. Dzięki naszym korespondentom zwiedziliśmy dużo więcej, poznaliśmy kuchnię i zwyczaje francuskie oraz szkołę St- Marie de Cholet.

Stworzono uczniom polskim i francuskim płaszczyznę dialogu międzykulturowego. Wymiana pozwoliła na zdobycie bogatego doświadczenia rozwijającego postawę otwartości wobec innych narodów oraz wzmocnienie poczucia własnej tożsamości kulturowej. Była to okazja do doskonalenia umiejętności językowych i komunikowania się w języku francuskim i angielskim.

Dziękujemy UMŁ za wsparcie finansowe.

PS. Piszą o nas w prasie francuskiej

27.03.2018 r. odbyła się w naszej szkole druga już konferencja, zorganizowana wspólnie przez XXXI Liceum Ogólnokształcące im. L. Zamenhofa w Łodzi oraz Szkołę Główną Handlową w Warszawie, tym razem pt. „Marketing, pierwsza władza wolnego rynku”.

Czytaj więcej...

W naszym liceum odbyła się kolejna edycja konkursu na najciekawsze doświadczenie fizyczne. Podobnie jak w latach ubiegłych uczestnicy zaskakiwali publiczność oraz jury, prezentacją ciekawych i zaskakujących zjawisk fizycznych z otaczającego nas świata.

Po burzliwej naradzie jury zdołało wyłonić zwycięzców:

1. Adam Sałata i Maksym Grzelka kl 2a
  2. Kasia Łuczyńska kl 1a
  3. Miłosz Wasilewski i Łukasz Pająk
    ex aequo Stanisław Kalinowski kl 2a.

Zwycięzcom gratulujemy!

Nasi uczniowie u Prezydenta Miasta Łodzi

4 grudnia 2017 r.  nasi uczniowie
Dominika Kowalczyk (klasa 3 b)
Kacper Dworak (klasa 3 c)
otrzymali stypendia w ramach Miejskiego systemu
wspierania uczniów uzdolnionych
„Mia100 Zdolnych”

Nasza placówka przystąpiła do projektu realizowanego przez Fundację Edukacyjną SIŁACZKA pod tytułem "Kreatywni w REALU" będącego programem profilaktycznym dla młodzieży. Działania jakie będą podjęte w projekcie, to warsztaty i coachingi dla uczniów z klas 1c i 1e.  Dla młodzieży będzie także zorganizowany seans filmowy, podczas którego obejrzymy film dotyczący znanej nastolatkom i zmarłej piosenkarki Amy Winehause.
Dzięki obserwacji zajęć realizowanych przez edukatorów Fundacji nauczyciele naszej szkoły będą mogli w późniejszym czasie rozszerzyć pomysł projektowy na inne wybrane klasy.  "Kreatywni w REALU" jest laureatem konkursu ogłoszonego przez Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych realizowanego w  ramach Miejskiego Programu Przeciwdziałania Narkomanii. Projekt dofinansowany  jest z środków Urzędu Miasta Łodzi.