Nasza placówka przystąpiła do projektu realizowanego przez Fundację Edukacyjną SIŁACZKA pod tytułem "Kreatywni w REALU" będącego programem profilaktycznym dla młodzieży. Działania jakie będą podjęte w projekcie, to warsztaty i coachingi dla uczniów z klas 1c i 1e.  Dla młodzieży będzie także zorganizowany seans filmowy, podczas którego obejrzymy film dotyczący znanej nastolatkom i zmarłej piosenkarki Amy Winehause.
Dzięki obserwacji zajęć realizowanych przez edukatorów Fundacji nauczyciele naszej szkoły będą mogli w późniejszym czasie rozszerzyć pomysł projektowy na inne wybrane klasy.  "Kreatywni w REALU" jest laureatem konkursu ogłoszonego przez Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych realizowanego w  ramach Miejskiego Programu Przeciwdziałania Narkomanii. Projekt dofinansowany  jest z środków Urzędu Miasta Łodzi.