Euroweek

W dniach 12-16 lutego 2018 r. klasa IId wraz z opiekunami p. Anną Piech i p. Danutą Posiłą uczestniczyła w tygodniowym projekcie szkoleniowym ”Euroweek – szkoła liderów” w Międzygórzu. Projekt ten uznawany jest za jeden z najciekawszych projektów edukacyjnych w Polsce.

Przez 5 dni uczniowie mieli okazję doskonalić sztukę posługiwania się językiem angielskim, uczestnicząc w zajęciach, które obejmowały 6 bloków tematycznych:

Praca w grupie

• Kierowanie
  • Praca w grupie
  • Kultury świata
  • Europa – stosunki międzynarodowe
  • Liderstwo
  • Studia i praca

Wszystkie zajęcia były prowadzone w języku angielskim przez wolontariuszy z Filipin, Indonezji, Wietnamu, Armenii, Indii, Gruzji, Meksyku, Nepalu, Peru, Kolumbii, Etiopii, Łotwy, Ukrainy. Dzielili się oni z nami swoją wiedzą i doświadczeniami, opowiadali o geografii i kulturze swoich ojczyzn, prowadzili zajęcia uczące pracy w grupach i podziału obowiązków, a także warsztaty motywacyjne, uczące jak znaleźć i osiągnąć cele, które sobie wyznaczymy.

Oprócz zajęć było mnóstwo zabaw, gier, tańców, śmiechu, a także wycieczka po pięknych Sudetach.

Na koniec tygodniowego szkolenia każdy uczestnik otrzymał certyfikat potwierdzający udział w projekcie.

Nasz pobyt w Międzygórzu był bardzo intensywny, owocny, ale także fascynujący i dający nam wiele frajdy.

Wszyscy jednogłośnie przyznawali, że Euroweek okazał się jedną z najlepszych wycieczek, w jakiej mieli kiedykolwiek okazję uczestniczyć.