30 listopada, w ramach Międzyszkolnych Igrzysk Liceów Ogólnokształcących, odbyły się w naszej szkole zawody z dziedziny biologii. Do zawodów stanęły drużyny z I LO, XII LO, XXI LO, Liceum PŁ, Liceum UŁ oraz XXXI LO.
Istotną rolę odegrało również, składające się z nauczycieli biologii z poszczególnych liceów, jury. Całą imprezę poprowadzili uczniowie XXXI LO: przewodniczący szkoły - Jakub Smakowski, wiceprzewodniczący - Cezary Lasota oraz Maria Pikala.
Po powitaniu gości głos zabrała pani dyrektor Ewa Łoś, życząc uczestnikom zawodów, aby przebiegały one w duchu szlachetnej rywalizacji.
Podczas konkursu zawodnicy odpowiadali na pytania z zoologii i ewolucji. Następnie musieli podać nazwę rodzajową i rząd wyświetlanych na ekranie obrazów zwierząt oraz zidentyfikować organizm i podać rodzaj bezpośredniego dowodu ewolucji, do którego on należy. Następnie odbyły się konkurencje z genetyki i cytologii. Część polegająca na ułożeniu puzzli okazała się dla zawodników najatrakcyjniejsza. Uczniowie wykonywali również doświadczenia.
Także publiczność wzięła udział w zawodach, poprzez rozwiązanie przygotowanych dla niej rebusów. Dla gości przygotowano również zwiedzanie szkoły, słodki poczęstunek oraz występ szkolnego zespołu „NATION OF WILD”.