Dnia 14 marca 2019 roku  odbył się w naszej szkole Konkurs Ortograficzny dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Uczestnicy zmierzyli się z tekstem o podróży do przemysłowej Łodzi. Były w nim pewne pułapki językowe, typu:"ciemnofioletowy, ponadstuletni, miniwybory, trzynastoipółgodzinny, wzdłuż i w poprzek, ...".

Do ortograficznych zmagań przystąpiło czternaście dwuosobowych drużyn; najpierw uczestnicy wysłuchali całego tekstu, po czym każdy z nich zapisywał go na arkuszu, aby po paru minutach móc skonfrontować to z  koleżanką  lub kolegą z grupy.

Najlepiej poradzili sobie uczniowie reprezentujący szkoły:

Gimnazjum nr 29 w Łodzi I miejsce
  Szkołę Podstawową  nr 1 w Tuszynie II miejsce
  Gimnazjum nr 44 w Łodzi III miejsce

Wszystkim uczestnikom Konkursu i ich opiekunom zostały wręczone podziękowania, a laureatom - nagrody.
Zarówno zmagania konkursowe  (14 marca 2019 r.), jak i jego podsumowanie (22 marca 2019 r.) przebiegły w miłej atmosferze, czego pamiątką jest poniższa galeria zdjęć.

G r a t u l u j e m y   i   d z i ę k u j e m y .

Organizatorki: Katarzyna Zarębska i Barbara Pawłowska