XXXI LO - Osiągnięcia uczniów klas I - III XXXI LO w roku szkolnym 2008/2009

foto1
Bo to jest właśnie XXXI
foto1
Tutaj będziesz umiał nawet mówić wierszem
foto1
U nas się pobawisz
foto1
I nauczysz wiele
foto1
W sercu pozostaną wspomnienia... Przyjaciele


Osiągnięcia uczniów klas I - III XXXI LO w roku szkolnym 2008/2009


 

I. OLIMPIADY – UDZIAŁ, FINALIŚCI I LAUREACI

  1. Anna Buldecka z klasy III d – finalistka XXXVIII Olimpiady Biologicznej, opiekun Danuta Posiła;
  2. Natalia Olechno z klasy II b – wyróżnienie pracy badawczej w XXXVIII Olimpiadzie Biologicznej, opiekun Danuta Posiła;
  3. Jakub Dobrowolski z klasy III c – udział w etapie okręgowym Olimpiady Języka Niemieckiego, opiekun Dagmara Nowakowska;
  4. Dominika Cicha z klasy I f – brała udział w II etapie (diecezjalnym) XIX Olimpiady Teologii Katolickiej: „Otoczmy troską życie” i zajęła ostatecznie 10 miejsce w tym etapie, opiekun o. Grzegorz Stroczyński;
  5. Magdalena Cieślak z klasy I e – brała udział w II etapie diecezjalnym XIX Olimpiady Teologii Katolickiej: „Otoczmy troską życie”, opiekun o. Grzegorz Stroczyński;
  6. Paulina Szymańska - Jossai z klasy I f – brała udział w II etapie diecezjalnym XIX Olimpiady Teologii Katolickiej: „Otoczmy troską życie”, opiekun o. Grzegorz Stroczyński;
  7. Marcin Roganowicz z klasy II f uczestniczył w zawodach II etapu Olimpiady Filozoficznej, opiekun Elżbieta Konopacka;
  8. Sonia Kądziołka z klasy III f – laureatka Olimpiady z Historii Sztuki, opiekun Katarzyna Zarębska;
  9. Andrzej Hak z klasy III c – finalista IV Olimpiady Przedsiębiorczości, opiekun Szymon Pytel;
  10. Piotr Szewczyk z klasy III c – finalista wyróżniony przez Prezydenta Miasta Łodzi w IX Olimpiadzie Wiedzy o Regionie i Przedsiębiorczości, opiekun Szymon Pytel;
  11. Andrzej Hak z klasy III c - finalista IX Olimpiady Wiedzy o Regionie i Przedsiębiorczości, opiekun Szymon Pytel;
  12. Patryk Mikołajczyk z klasy III f – brał udział w zawodach II etapu Olimpiady Historycznej, opiekun Anna Nowak;
  13. Agnieszka Egierska z klasy I f – brała udział w zawodach II etapu Olimpiady Historycznej, opiekun Anna Nowak;
  14. Katarzyna Skórka z klasy III f – brała udział w zawodach II etapu Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, opiekun Sławomir Kaczmarek;
  15. Roksana Pietrzak z klasy III f – brała udział w zawodach II etapu Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, opiekun Sławomir Kaczmarek;
  16. Katarzyna Skórka z klasy III f – brała udział w zawodach II etapu Olimpiady Praw Człowieka, opiekun Sławomir Kaczmarek;
  17. Marcin Wojton z klasy III f – brał udział w zawodach II etapu Olimpiady Praw Człowieka, opiekun Sławomir Kaczmarek;

 

II. KONKURSYZAWODY SPORTOWE

  1. Jarosław Swaczyna z klasy II a – zajął II miejsce w finale konkursu historycznego „II wojna światowa 1939-1945”, opiekun Sławomir Kaczmarek;
  2. Mateusz Sobieraj z klasy II a – zajął II miejsce w finale konkursu historycznego „II wojna światowa 1939-1945”, opiekun Sławomir Kaczmarek;
  3. Mateusz Wielec z klasy II d – zajął V miejsce w finale konkursu historycznego „II wojna światowa 1939-1945”, opiekun Sławomir Kaczmarek;
  4. Jędrzej Bąk z klasy II d – zajął V miejsce w finale konkursu historycznego „II wojna światowa 1939-1945”, opiekun Sławomir Kaczmarek;
  5. Dwa zespoły uczniów z klasy I e – zajęły I i II miejsce w Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej, opiekun Sławomir Kaczmarek;
  6. Jarosław Swaczyna z klasy II a – finalista Turnieju Matematycznego „Piramida”, opiekun Jacek Mańko;
  7. Robert Misiak z klasy II b – finalista Turnieju Matematycznego „Piramida”, opiekun Jacek Mańko;
  8. Michał Pawlicki z klasy I a – otrzymał wyróżnienie w X edycji testu „Matematyka Plus” organizowanego przez Wydawnictwo Oxford, opiekun Jacek Mańko;
  9. Adrian Smagur z klasy I a – otrzymał wyróżnienie w X edycji testu „Matematyka Plus” organizowanego przez Wydawnictwo Oxford, opiekun Jacek Mańko;
  10. Jarosław Swaczyna z klasy II a – otrzymał wyróżnienie w X edycji testu „Matematyka Plus” organizowanego przez Wydawnictwo Oxford, opiekun Jacek Mańko;
  11. Łukasz Gałasiński z klasy II a – otrzymał wyróżnienie w X edycji testu „Matematyka Plus” organizowanego przez Wydawnictwo Oxford, opiekun Jacek Mańko;
  12. Małgorzata Gumola z klasy II a – otrzymała wyróżnienie w X edycji testu „Matematyka Plus” organizowanego przez Wydawnictwo Oxford, opiekun Jacek Mańko;
  13. Karolina Łużyńska z klasy II a – otrzymała wyróżnienie w X edycji testu „Matematyka Plus” organizowanego przez Wydawnictwo Oxford, opiekun Jacek Mańko;
  14. Olga Bartosik z klasy II a – otrzymała wyróżnienie w X edycji testu „Matematyka Plus” organizowanego przez Wydawnictwo Oxford, opiekun Jacek Mańko;
  15. Jakub Pacholec z klasy II c – został laureatem X edycji testu „Matematyka Plus” organizowanego przez Wydawnictwo Oxford, opiekun Jarosław Milski;
  16. Michał Pawlicki z klasy I a – laureat konkursu „Kangur matematyczny”, opiekun Jacek Mańko;
  17. Rafał Szwedkowicz z klasy II e – otrzymał wyróżnienie w konkursie „Kangur matematyczny”, opiekun Jacek Mańko;
  18. Klasa I c zajęła III miejsce w województwie w konkursie „Matematyka bez granic” organizowanym przez Politechnikę Łódzką i XII LO, opiekun Jarosław Milski;
  19. Klasa I a zajęła VI miejsce w województwie w konkursie „Matematyka bez granic” organizowanym przez Politechnikę Łódzką i XII LO, opiekun Jacek Mańko;
  20. Krzysztof Sierszeń z klasy III c – laureat V miejsca w województwie w konkursie „W świecie matematyki” organizowanym przez Politechnikę Łódzką, opiekun Jarosław Milski;
  21. Szymon Spodzieja z klasy III a – laureat IX miejsca w województwie w konkursie „W świecie matematyki” organizowanym przez Politechnikę Łódzką, opiekun Jacek Mańko;
  22. Mateusz Jadczyk z klasy III – otrzymał wyróżnienie w konkursie „W świecie matematyki” organizowanym przez Politechnikę Łódzką, opiekun Jacek Mańko;
  23. Robert Misiak z klasy II b – zajął I miejsce w XIII Wojewódzkim Konkursie Zoologicznym, opiekun Danuta Posiła;
  24. Marta Cedzyńska z klasy II b – zajęła II miejsce w XIII Wojewódzkim Konkursie Zoologicznym, opiekun Danuta Posiła;
  25. Natalia Olechno z klasy II b – otrzymała wyróżnienie w XIII Wojewódzkim Konkursie Zoologicznym, opiekun Danuta Posiła;
  26. Joanna Jabłońska i Karolina Szurmiej uczennice z klasy III b – zajęły I miejsce w V Międzyszkolnym Konkursie „Człowiek – Równowaga – Zdrowie”, opiekun Danuta Posiła;
  27. Robert Misiak i Marta Cedzyńska uczniowie klasy II b – zajęli I miejsce w Konkursie Wiedzy Ekologicznej, opiekun Danuta Posiła;
  28. Marta Cedzyńska z klasy II b – otrzymała wyróżnienie w I Konkursie Fotografii Przyrodniczej „Zwierzęta i ich siedliska”, opiekun Danuta Posiła;
  29. Natalia Olechno z klasy II b – otrzymała wyróżnienie w I Konkursie Fotografii Przyrodniczej „Zwierzęta i ich siedliska”, opiekun Danuta Posiła;
  30. Jakub Domagalski z klasy I b – otrzymał wyróżnienie w VII Konkursie z Chemii Nieorganicznej i Ogólnej, opiekun Mariola Michalak;
  31. Aleksandra Oleśna z klasy I b – otrzymała wyróżnienie w VII Konkursie z Chemii Nieorganicznej i Ogólnej, opiekun Mariola Michalak;
  32. Marta Olszewska z klasy II e – otrzymała wyróżnienie w XII Konkursie z Chemii Organicznej, opiekun Mariola Michalak;
  33. Rafał Szwedkowicz z klasy II e – otrzymał wyróżnienie w XII Konkursie z Chemii Organicznej, opiekun Mariola Michalak;
  34. Magdalena Daszkowska z klasy I b – zajęła II miejsce w V edycji konkursu papieskiego „Papież o młodych, młodzi o Papieżu”, opiekun o. Grzegorz Stroczyński;
  35. Aleksandra Oleśna z klasy I b – zajęła III miejsce w V edycji konkursu papieskiego „Papież o młodych, młodzi o Papieżu”, opiekun o. Grzegorz Stroczyński;
  36. Krzysztof Sierszeń z klasy III c – został finalistą konkursu „Fascynująca fizyka” organizowanego przez Uniwersytet Łódzki, opiekun Krzysztof Michałowski;
  37. Piotr Szewczyk z klasy III c – został finalistą konkursu „Fascynująca fizyka” organizowanego przez Uniwersytet Łódzki, opiekun Krzysztof Michałowski;
  38. Jędrzej Bąk z klasy II d – zajął III miejsce w Szkolnym Konkursie Ortograficznym, opiekun Bożena Leonarcik;
  39. Aleksandra Pytka z klasy I e – zajęła I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie „Tę książkę warto przeczytać”, opiekun Bożena Leonarcik;
  40. Dominika Cicha z klasy I f – zajęła I miejsce w VIII Gminnym Konkursie Recytatorskim, opiekun Barbara Pawłowska;
  41. Tomasz Sarzyński z klasy II f – zajął III miejsce w Łodzi w XVIII Konkursie Ortograficznym, opiekun Barbara Pawłowska;
  42. Dominika Cicha z klasy I f - zajęła III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim poświęconym twórczości Zbigniewa Herberta, opiekun Barbara Pawłowska;
  43. Rafał Szwedkowicz z klasy II e – zajął I miejsce w 32 Szkolnym Konkursie Języka Angielskiego o Nagrodę Dyrektora Szkoły, opiekun Marek Maruszewski;
  44. Rafał Szwedkowicz z klasy II e – zajął I miejsce w konkursie „Phrasal Verbs”, opiekun Marek Maruszewski
  45. Maja Bartoszewska z klasy II e – zajęła I miejsce w konkursie o Wielkiej Brytanii, opiekun Małgorzata Kulińska;
  46. Maja Bartoszewska z klasy II e – zajęła II miejsce w konkursie o Stanach Zjednoczonych, opiekun Małgorzata Kulińska;
  47. Zofia Cichecka i Marta Olszewska uczennice z klasy II e – zajęły IV miejsce w finale wojewódzkim Sztafetowych Biegów Przełajowych, opiekun Agnieszka Samborska;
  48. Drużyna dziewcząt zajęła VI miejsce w Licealiadzie lekkoatletycznej szkół ponadgimnazjalnych, opiekun Agnieszka Samborska;
  49. Drużyna chłopców zajęła V miejsce w koszykówce, opiekun Witold Zapała;
  50. Wiktor Fido z klasy Ic zajął V miejsce w finale konkursu informatycznego "Intersieć", opiekun Renata Sielska
  51. Wiktor Fido z klasy Ic otrzymał wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym "Bóbr", opiekun Renata Sielska

 

III. INNE

  1. Adrian Smagur z klasy I a, Łukasz Chruściel z klasy I d oraz Łukasz Gałasiński z klasy II a ukończyli 60–godzinny kurs pozaszkolnych zajęć edukacyjnych na temat „Metoda projektów pracy Szkolnego Ośrodka Kariery” organizowany przez Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego – opiekun uczniów Renata Majchrzak;
  2. Wynikiem 3-letniej współpracy z Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i  Kształcenia Praktycznego w ramach Akademii Młodych Liderów jest oficjalne powołanie 27. maja 2009 roku Szkolnego Ośrodka Kariery przy XXXI LO, który zostanie włączony w strukturę organizacyjną Regionalnego Ośrodka Kariery. Grupa uczniów działająca w ramach SZOK-u a prowadzona przez Renatę Majchrzak przygotowała dwa projekty: „Pasja czy pieniądze?” oraz Zakładamy przedsiębiorstwo i co dalej?”, które zostały wyróżnione i zaprezentowane na konferencjach Karier Edukacyjnych oraz Ośrodka Zawodowego Uczniów, podsumowujących pracę Ośrodka Zawodowego ŁCDNiKP. Zespół uczniów brał także udział w projekcie „Informacja statystyczna i wybór dalszej ścieżki kształcenia” organizowanym przez Ośrodek Doradztwa Zawodowego ŁCDNiKP oraz Wydział Analiz Głównego Urzędu Statystycznego w Łodzi.

 

 


Uwaga!
XXXI LO ma nowy adres e-mail:

foto1

 

nabor.png