XXXI LO - Osiągnięcia uczniów klas I - III XXXI LO w roku szkolnym 2009/2010

foto1
Bo to jest właśnie XXXI
foto1
Tutaj będziesz umiał nawet mówić wierszem
foto1
U nas się pobawisz
foto1
I nauczysz wiele
foto1
W sercu pozostaną wspomnienia... Przyjaciele


Osiągnięcia uczniów klas I - III XXXI LO w roku szkolnym 2009/2010


I. OLIMPIADY – UDZIAŁ, FINALIŚCI I LAUREACI

  1. Rafał Szwedkowicz kl. IIIe – finalista wyróżniony w finale X Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Regionie i Przedsiębiorczości, opiekun Sz. Pytel;
  2. Rafał Szwedkowicz kl. IIIe – laureat Nagrody Specjalnej Prezydenta Miasta Łodzi w finale X Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Regionie  
    i Przedsiębiorczości, opiekun Sz. Pytel;
  3. Aleksandra Pytka kl. IIe – finalistka XL Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, opiekun B. Leonracik;
  4. Oliwia Brycht kl. IIb – II miejsce w zawodach okręgowych XXXIX Olimpiady Biologicznej, opiekun D. Posiła;
  5. Marta Cedzyńska kl. IIIb – awans do II etapu Olimpiady Biologicznej,  
    opiekun D. Posiła;
  6. Robert Misiak kl. IIIb – awans do II etapu Olimpiady Biologicznej,  
    opiekun D. Posiła;
  7. Adrian Smagur kl. IIa – udział w etapie okręgowym Olimpiady Filozoficznej, opiekun E. Konopacka;
  8. Aneta Ostrowska kl. Ia – udział w III etapie Olimpiady Języka Angielskiego, opiekun M. Maruszewski;
  9. Rafał Szwedkowicz kl. IIIe - udział w III etapie Olimpiady Języka Angielskiego, opiekun M. Maruszewski;
  10. Krzysztof Gosławski kl. IIa – awans do II etapu Olimpiady Języka Angielskiego, opiekun M. Maruszewski.
  11. Żaneta Rygielska kl. Ib – III miejsce w finale Olimpiady o św. Maksymilianie, opiekun G. Stroczyński;
  12. Agata Grabowska kl. IIIf – awans do etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy O Polsce i Świecie Współczesnym, opiekun S. Kaczmarek;
  13. Mateusz Wielec kl. IIId -  awans do etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy O Polsce i Świecie Współczesnym, opiekun S. Kaczmarek;
  14. Mateusz Sobieraj kl. IIIa – awans do etapu okręgowego Olimpiady Historycznej, opiekun S. Kaczmarek;
  15. Wiktor Fido kl. IIc – awans do II etapu Olimpiady Wiedzy o Internecie „DialnetMasters”, opiekun R. Sielska;
  16. Piotr Pawlak kl. IIc - awans do II etapu Olimpiady Wiedzy o Internecie „DialnetMasters”, opiekun R. Sielska;
  17. Filip Zając kl. IIc - awans do II etapu Olimpiady Wiedzy o Internecie „DialnetMasters”, opiekun R. Sielska;
  18. Sebastian Buczyński kl. IIc - awans do II etapu Olimpiady Wiedzy o Internecie „DialnetMasters”, opiekun R. Sielska;
  19. Artur Budzyński kl. IIc - awans do II etapu Olimpiady Wiedzy o Internecie „DialnetMasters”, opiekun R. Sielska;
  20. Piotr Skrydalewicz kl. Ic - awans do II etapu Olimpiady Wiedzy o Internecie „DialnetMasters”, opiekun R. Sielska;
  21. Adam Król kl. Ic - awans do II etapu Olimpiady Wiedzy o Internecie „DialnetMasters”, opiekun R. Sielska;
  22. Eryk Auguścik kl. Ic - awans do II etapu Olimpiady Wiedzy o Internecie „DialnetMasters”, opiekun R. Sielska;

 

II. KONKURSYZAWODY SPORTOWE

  1. Jarosław Swaczyna z klasy III a – zajął I miejsce w finale V edycji wojewódzkiego konkursu historycznego „II wojna światowa 1939-1945”, opiekun Sławomir Kaczmarek;
  2. Mateusz Sobieraj z klasy III a – zajął I miejsce w finale V edycji wojewódzkiego konkursu historycznego „II wojna światowa 1939-1945”, opiekun Sławomir Kaczmarek;
  3. Natalia Olechno kl. IIIb – III miejsce w konkursie „Człowiek – Równowaga – Zdrowie”, opiekun D. Posiła;
  4. Alicja Malik kl. IIIb - III miejsce w konkursie „Człowiek – Równowaga – Zdrowie”, opiekun D. Posiła;
  5. Aleksandra Rogala kl. IIIa – finalistka konkursu organizowanego  
    przez Stowarzyszenie Nauczycieli Fizyki „Fascynująca fizyka”,  
    opiekun J. Kostrzewa;
  6. Krzysztof Krysiak kl. IIIc – finalista konkursu organizowanego  
    przez Stowarzyszenie Nauczycieli Fizyki „Fascynująca fizyka”,  
    opiekun J. Kostrzewa;
  7. Jarosław Swaczyna kl. IIIa – finalista konkursu organizowanego  
    przez Stowarzyszenie Nauczycieli Fizyki „Fascynująca fizyka”,  
    opiekun J. Kostrzewa;
  8. Łukasz Gałasiński kl. IIIa – finalista konkursu organizowanego  
    przez Stowarzyszenie Nauczycieli Fizyki „Fascynująca fizyka”,  
    opiekun J. Kostrzewa;
  9. Łukasz Gałasiński kl. IIIa – III miejsce w finale konkursu inżynierskiego „BEC JUNIOR”, opiekun J. Kostrzewa;
  10. Jarosław Swaczyna kl. IIIa – III miejsce w finale konkursu inżynierskiego „BEC JUNIOR”, opiekun J. Kostrzewa;
  11. Krzysztof Krysiak kl. IIIc – III miejsce w finale konkursu inżynierskiego „BEC JUNIOR”, opiekun J. Kostrzewa;
  12. Marek Jaskuła kl. IIIc - III miejsce w finale konkursu inżynierskiego „BEC JUNIOR”, opiekun J. Kostrzewa;
  13. Michał Pawlicki kl. IIa – finalista Konkursu fizycznego dla klas II, opiekun K. Michałowski;
  14. Anna Spodzieja kl. IIa –finalistka Konkursu fizycznego dla klas II, opiekun K. Michałowski;
  15. Jakub Frąk kl. IIa – finalista konkursu inżynierskiego „BEC JUNIOR”, opiekun K. Michałowski;
  16. Krzysztof Gosławski kl. IIa – finalista konkursu inżynierskiego „BEC JUNIOR”, opiekun K. Michałowski;
  17. Łukasz Machtałowicz kl. IIa - finalista konkursu inżynierskiego „BEC JUNIOR”, opiekun K. Michałowski;
  18. Piotr Skrydalewicz kl. Ic – II miejsce w konkursie fizycznym na przeprowadzenie doświadczenia ilustrującego zjawiska fizyczne, zachodzące wokół nas, opiekun K. Michałowski;
  19. Eryk Auguścik kl. Ic - II miejsce w konkursie fizycznym na przeprowadzenie doświadczenia ilustrującego zjawiska fizyczne, zachodzące wokół nas, opiekun K. Michałowski;
  20. Michał Pawlicki kl. IIa – laureat Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego „Alfik” (IX miejsce w województwie oraz I miejsce w kraju), opiekun J. Mańko;
  21. Krzysztof Krysiak kl. IIIc – laureat Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego „Alfik” (I miejsce w województwie oraz III miejsce w kraju), opiekun J. Milski.
  22. Michał Pawlicki kl. IIa – nagroda główna na poziomie centralnym w Międzynarodowym konkursie matematycznym „Kangur Europejski”, opiekun J. Mańko;
  23. Małgorzata Caban kl. Ib – wyróżnienie na poziomie centralnym w Międzynarodowym konkursie matematycznym „Kangur Europejski”, opiekun J. Szczerkowska;
  24. Andrzej Pacholik kl. Ia – wyróżnienie na poziomie centralnym w Międzynarodowym konkursie matematycznym „Kangur Europejski”, opiekun J. Mańko;
  25. Adrian Smagur kl. IIa – wyróżnienie na poziomie centralnym w Międzynarodowym konkursie matematycznym „Kangur Europejski”, opiekun J. Mańko;
  26. Jarosław Swaczyna kl. IIIa – wyróżnienie na poziomie centralnym w Międzynarodowym konkursie matematycznym „Kangur Europejski”, opiekun J. Mańko;
  27. Piotr Słomczykowski kl. IIIa – wyróżnienie na poziomie centralnym w Międzynarodowym konkursie matematycznym „Kangur Europejski”, opiekun J. Mańko;
  28. Anna Głowacka kl. IIIa – wyróżnienie na poziomie centralnym w Międzynarodowym konkursie matematycznym „Kangur Europejski”, opiekun J. Mańko;
  29. Łukasz Gałasiński kl. IIIa – wyróżnienie na poziomie centralnym w Międzynarodowym konkursie matematycznym „Kangur Europejski”, opiekun J. Mańko;
  30. Jakub Lemiesz kl. IIIc - wyróżnienie na poziomie centralnym w Międzynarodowym konkursie matematycznym „Kangur Europejski”, opiekun J. Milski;
  31. Zuzanna Mrowińska kl. IIb – I miejsce w szkole na poziomie podstawowym w konkursie dla klas drugich „Matematyczna Piramida”, organizowanym przez ŁCDNiKP, opiekun J. Mańko;
  32. Amanda Tasińska kl. IIb - II miejsce w szkole na poziomie podstawowym w konkursie dla klas drugich „Matematyczna Piramida”, organizowanym przez ŁCDNiKP, opiekun J. Mańko;
  33. Mateusz Stryjek kl. IIb - III miejsce w szkole oraz II miejsce w Łodzi na poziomie podstawowym w konkursie dla klas drugich „Matematyczna Piramida”, organizowanym przez ŁCDNiKP, opiekun J. Mańko;
  34. Michał Pawlicki kl. IIa - I miejsce w szkole oraz I miejsce w Łodzi na poziomie rozszerzonym w konkursie dla klas drugich „Matematyczna Piramida”, organizowanym przez ŁCDNiKP, opiekun J. Mańko;
  35. Anna Spodzieja kl. IIa - II miejsce w szkole na poziomie rozszerzonym w konkursie dla klas drugich „Matematyczna Piramida”, organizowanym przez ŁCDNiKP, opiekun J. Mańko;
  36. Marta Karkosik kl. IIa - III miejsce w szkole na poziomie rozszerzonym w konkursie dla klas drugich „Matematyczna Piramida”, organizowanym przez ŁCDNiKP, opiekun J. Mańko;
  37. Joanna Olszewicz kl. Ic – I miejsce w Szkolnej Lidze Matematycznej dla klas pierwszych, opiekun J. Milski;
  38. Paweł Jasiński kl. Ie - II miejsce w Szkolnej Lidze Matematycznej dla klas pierwszych, opiekun A. Łodziewska - Zalasa;
  39. Borys Niekurzak kl. Ic - III miejsce w Szkolnej Lidze Matematycznej dla klas pierwszych, opiekun J. Milski;
  40. Krzysztof Krysiak kl. IIIc – finalista II wojewódzkiego konkursu matematycznego im. W. Krysickiego „W świecie matematyki”, organizowanym przez PŁ, opiekun J. Milski;
  41. Paweł Banul kl. If – wyróżnienie w konkursie na esej o Ludwiku Zamenhofie i języku esperanto, opiekun B. Leonarcik;
  42. Jarosław Wiosna kl. Ic – wyróżnienie w konkursie na recenzję książki „Tę książkę warto przeczytać”, organizowanym przez XXV LO, opiekun B. Pawłowska;
  43. Aleksandra Tarasiuk kl. IIb – wyróżnienie w konkursie na recenzję prozy współczesnej, organizowanym przez AHE, opiekun K. Zarębska;
  44. Bartłomiej Strzelec kl. Ib – laureat Konkursu Chemii Nieorganicznej, organizowanego przez ŁCDNiKP, opiekun B. Ciesielska;
  45. Mateusz Stryjek kl. IIb – wyróżnienie w Konkursie Chemii Organicznej, organizowanym przez ŁCDNiKP, opiekun B. Ciesielska;
  46. Magdalena Krajewska, Daria Sanayet, Aleksandra Zalasa kl. Ib –  
    I miejsce w konkursie na najlepszą prezentację na I Młodzieżowej Konferencji „Chemia dla ochrony środowiska”, zorganizowanej przez Wydział chemiczny PŁ, opiekun B. Ciesielska;
  47. Aleksandra Oleśna kl. IIb – I miejsce w finale Konkursu Papieskiego, opiekun G. Stroczyński;
  48. Aneta Ostrowska kl. Ia – laureatka konkursu na najlepszego germanistę szkoły, opiekun D. Nowakowska;
  49. Klaudia Tomczak kl. IIf – wyróżnienie w konkursie na pracę pt. „Gdzie mieszkają książki…”, organizowanym w ramach Festiwalu Bibliotek Szkolnych, opiekun J. Kuśmider;
  50. Aneta Ostrowska kl. Ia – laureatka XXXIII Konkursu Języka Angielskiego o Nagrodę Dyrektora Szkoły, opiekun M. Maruszewski;
  51. Rafał Dudkiewicz kl. IIc – laureat Konkursu o Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, opiekun M. Maruszewski;
  52. Daria Sanayet kl. Ib – laureatka konkursu na plakat o tematyce kultury sztuki krajów anglojęzycznych, opiekun M. Maruszewski;
  53. Magdalena Krajewska kl. Ib – wyróżnienie w międzyszkolnym konkursie literackim w języku angielskim „INSPIRED BY THE MUSES – Ancient Greece as the Inexhaustible Source of Creative Ideas” – opiekun M. Maruszewski;
  54. Dominika Cicha kl. IIf – I miejsce w międzyszkolnym konkursie historycznym „Historia i kultura Żydów ziemi łódzkiej”, opiekun R. Przybysz;
  55. Anna Majewska kl. IIf - I miejsce w międzyszkolnym konkursie historycznym „Historia i kultura Żydów ziemi łódzkiej”, opiekun R. Przybysz;
  56. Paweł Banul kl. If - II miejsce w kategorii prezentacja multimedialna w międzyszkolnym konkursie historycznym „Historia i kultura Żydów ziemi łódzkiej”, opiekun R. Przybysz;
  57. Michał Soboń kl. If - II miejsce w kategorii prezentacja multimedialna w międzyszkolnym konkursie historycznym „Historia i kultura Żydów ziemi łódzkiej”, opiekun R. Przybysz;
  58. Artur Budzyński kl. IIc – I miejsce w konkursie informatycznym „Bóbr – Informatyka+”, opiekun R. Sielska;
  59. Wiktor Fido kl. IIc - III miejsce w konkursie informatycznym „Bóbr – Informatyka+”, opiekun R. Sielska;
  60. Artur Budzyński kl. IIc – II miejsce w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym „Bóbr”, opiekun R. Sielska;
  61. Wiktor Fido kl. IIc – wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym „Bóbr”, opiekun R. Sielska;
  62. Pierwszy Zespół XXXI LO zajął I miejsce w I Przeglądzie Młodzieżowej Sceny Kameralnej w kategorii zespołów wokalno – instrumentalnych, opiekun J. Łapka;
  63. Drugi Zespół XXXI LO zajął II miejsce w I Przeglądzie Młodzieżowej Sceny Kameralnej w kategorii zespołów wokalno – instrumentalnych, opiekun J. Łapka;
  64. Drużyna chłopców w składzie: Piotr Kowalski kl. IIId, Adam Kasprzak kl. IIIa, Igor Chałupczak kl. IIIa, Adrian Dziubiński kl. IIIb, Łukasz Sobieraj kl. IIIe - zajęła IV miejsce w Lekkoatletycznej Lidze Szkolnej, opiekunowie nauczyciele wychowania fizycznego;
  65. Drużyna dziewcząt w składzie: Natalia Reguła kl. Ie, Paulina Wesołowska kl. IId, Aneta Socha kl. IIIf, Agata Lech kl. IIc, Marta Olszewska kl. IIIe, Barbara Piasta kl. IIe, Agata Stankiewicz kl. Ic, Kalina Solecka kl. IIIa, Alicja Czop kl. Ib, Iwona Klepaczka kl. IId, Aleksandra Buldecka kl. IIIb – zajęła II miejsce w Lekkoatletycznej Lidze Szkolnej, opiekunowie nauczyciele wychowania fizycznego;
  66. Drużyna dziewcząt w składzie: Agata Lech kl. IIc, Aleksandra Rogala kl. IIIa, Kalina Solecka kl. IIIa, Barbara Piasta kl. IIe, Aneta Socha kl. IIIf, Dominika Badełek kl. IId, Iwona Klepaczka kl. IId, Agata Grabowska kl. IIIf, Alicja Czop kl. Ib, Karolina Woźna kl. Ib – zajęła II miejsce w biegach przełajowych dziewcząt w Łodzi, opiekunowie nauczyciele wychowania fizycznego;
  67. Drużyna dziewcząt w składzie: Agata Lech kl. IIc, Aleksandra Rogala kl. IIIa, Kalina Solecka kl. IIIa, Barbara Piasta kl. IIe, Aneta Socha kl. IIIf, Dominika Badełek kl. IId, Iwona Klepaczka kl. IId, Agata Grabowska kl. IIIf, Alicja Czop kl. Ib, Karolina Woźna kl. Ib – zajęła IV miejsce w biegach przełajowych dziewcząt w województwie łódzkim, opiekunowie nauczyciele wychowania fizycznego;
  68. Drużyna dziewcząt w składzie: Martyna Wawilin kl. IIb, Paulina Wesołowska kl. IId, Sylwia Kępka kl. IId, Iwona Klepaczka kl. IId – zajęła III miejsce w finale wojewódzkim biegu sztafetowego 4x100 metrów dziewcząt, opiekunowie nauczyciele wychowania fizycznego;
  69. Drużyna chłopców w składzie: Jędrzej Bąk kl. IId, Tomasz Pilas kl. IIc, Piotr Poniatowski kl. IIc, Sławomir Sapanowski kl. IIc, Piotr Pawlak kl. IIc – zajęła I miejsce w mistrzostwach Łodzi w petanque, opiekunowie nauczyciele wychowania fizycznego;
  70. Marta Olszewska kl. IIIe – III miejsce w „Biegu ulicą Piotrkowską”, opiekun A. Samborska;
  71. Aleksandra Rogala kl. IIIa - III miejsce w „Biegu ulicą Piotrkowską”, opiekun A. Bujnowicz;
  72. Drużyna mieszana w składzie: Jakub Chrustowicz kl. IIe, Tomasz Pilas kl. IIc, Agata Stankiewicz kl. Ic, Agata Lech IIc – zajęła II miejsce w biegu na orientację, opiekunowie nauczyciele wychowania fizycznego.

 

III. INNE

  1. XXXI LO otrzymało Grand Prix w konkursie samorządności oraz Certyfikat „SZKOŁA PRZYJAZNA SAMORZĄDNOŚCI”;
  2. Rada Uczniowska XXXI LO zajęła II miejsce w województwie w konkursie samorządów szkolnych;
  3. mgr Renata Majchrzak otrzymała wyróżnienie przyznane przez Stowarzyszenie Młodych przy Prezydencie Miasta Łodzi dla opiekuna Rady Uczniowskiej;
  4. mgr Renata Majchrzak otrzymała tytuł „Najlepszego opiekuna Rady Uczniowskiej w   województwie łódzkim w roku szkolnym 2009/10”.

 

 


Uwaga!
XXXI LO ma nowy adres e-mail:

foto1

 

nauka1.png