XXXI LO - Osiągnięcia uczniów XXXI LO w roku szkolnym 2011/2012

foto1
Bo to jest właśnie XXXI
foto1
Tutaj będziesz umiał nawet mówić wierszem
foto1
U nas się pobawisz
foto1
I nauczysz wiele
foto1
W sercu pozostaną wspomnienia... Przyjaciele


Osiągnięcia uczniów XXXI LO w roku szkolnym 2011/2012


I. OLIMPIADY –  UDZIAŁ, FINALIŚCI I  LAUREACI

a)   uczniowie klas trzecich

  1. Andrzej Pacholik kl. IIIa – został finalistą Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej organizowanej  przez  Komitet Główny Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej, opiekun Sz. Pytel,

  2. Aneta Ostrowska kl. IIIa – została finalistką XXXVI Olimpiady Języka Angielskiego, organizowanej przez Komitet Główny Olimpiady Języka Angielskiego przy WSJO w Poznaniu, opiekun M. Maruszewski,

  3. Piotr Dulikowski kl. IIa - awansował do II etapu Olimpiady Informatycznej,
  4. Andrzej Pacholik kl. IIIa – awansował do II części (prezentacyjnej) etapu okręgowego Olimpiady Przedsiębiorczości, organizowanej przez Komitet Główny Olimpiady Przedsiębiorczości przy Fundacji Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych,
    opiekun Sz. Pytel,
  5. Mikołaj Wnuk kl. IIIa – awansował do II części (prezentacyjnej) etapu okręgowego Olimpiady Przedsiębiorczości, organizowanej przez Komitet Główny Olimpiady Przedsiębiorczości przy Fundacji Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych, opiekun Sz. Pytel,
  6. Borys Niekurzak kl. IIIc – awansował do II etapu Olimpiady Astronomicznej, organizowanej przez Planetarium Śląskie, opiekun K. Michałowski,
  7. Daria Sanayet kl. IIIb – awansowała do II etapu Olimpiady Biologicznej, organizowanej przez Komitet Główny Olimpiady Biologicznej, opiekun D. Posiła,
  8. Magdalena Krajewska kl. IIIb - awansowała do II etapu Olimpiady Biologicznej, organizowanej przez Komitet Główny Olimpiady Biologicznej, opiekun D. Posiła,
  9. Paulina Ruzga kl. IIIb – awansowała do II etapu Olimpiady o Integracji Europejskiej, organizowanej przez Wydział Prawa Kanonicznego i Międzynarodowego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, opiekun S. Kaczmarek,
  10. Mikołaj Szuszkiewicz kl. IIIf - awansował do II etapu Olimpiady o Integracji Europejskiej, organizowanej przez Wydział Prawa Kanonicznego i Międzynarodowego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, opiekun S. Kaczmarek,
  11. Agata Jakubiec kl. IIIf – awansowała do II etapu Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, organizowanej przez Wydział Politologii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego , opiekun S. Kaczmarek,
  12. Mikołaj Szuszkiewicz kl. IIIf - awansował do II etapu Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, organizowanej przez Wydział Politologii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego , opiekun S. Kaczmarek.

b)   uczniowie klas pierwszych i drugich

  1. Piotr Baranowski kl. IIa – awansował do II etapu (okręgowego) Olimpiady Wiedzy o Regionie i Przedsiębiorczości, organizowanej przez Instytut Nowych Technologii i Konsulat Brytyjski
    w Łodzi, opiekun Sz. Pytel,
  2. Arkadiusz Michalak kl. IIb – awansował do etapu okręgowego Olimpiady Matematycznej, organizowanej przez Komitet Główny Olimpiady Matematycznej, opiekun J. Milski,
  3. Arkadiusz Michalak kl. IIb – awansował do etapu doświadczalnego Olimpiady Fizycznej, organizowanej przez Komitet Główny Olimpiady Fizycznej przy Uniwersytecie Warszawskim, opiekun J. Kostrzewa,
  4. Arkadiusz Michalak kl. IIb – awansował do II etapu Olimpiady Języka Angielskiego, organizowanej przez Komitet Główny Olimpiady Języka Angielskiego przy WSJO w Poznaniu, opiekun M. Kulińska,
  5. Piotr Zasiński kl. IIa - awansował do etapu doświadczalnego Olimpiady Fizycznej, organizowanej przez Komitet Główny Olimpiady Fizycznej przy Uniwersytecie Warszawskim, opiekun K. Michałowski,
  6. Sylwia Trela kl. IIb - awansowała do II etapu Olimpiady Biologicznej, organizowanej przez Komitet Główny Olimpiady Biologicznej, opiekun D. Posiła,
  7. Arkadiusz Michalak kl. IIb - awansował do II etapu Olimpiady Biologicznej, organizowanej przez Komitet Główny Olimpiady Biologicznej, opiekun D. Posiła,
  8. Rafał Nowakowski kl. IIb - awansował do II etapu Olimpiady Biologicznej, organizowanej przez Komitet Główny Olimpiady Biologicznej, opiekun D. Posiła,
  9. Przemysław Wojciechowski kl. IIb - awansował do II etapu Olimpiady Biologicznej, organizowanej przez Komitet Główny Olimpiady Biologicznej, opiekun D. Posiła,
  10. Patrycja Ball kl. If – awansowała do II etapu Olimpiady Filozoficznej, organizowanej przez Polskie Towarzystwo Filozoficzne i Kuratorium Oświaty w Łodzi, opiekun E. Konopacka.

II.   KONKURSY I ZAWODY SPORTOWE

a)   uczniowie klas trzecich

  1. Joanna Olszewicz kl. IIIc – została finalistką konkursu „Matematyka moja pasja”, organizowanego przez Wydział Matematyki UŁ oraz Liceum Uniwersyteckie, opiekun J. Milski,
  2. Draman Diarra kl. IIIc – został finalistą konkursu „Matematyka moja pasja”, organizowanego przez Wydział Matematyki UŁ oraz Liceum Uniwersyteckie, opiekun J. Milski,
  3. Izabela Kaźmierczak kl. IIIc – została finalistką konkursu „Matematyka moja pasja”, organizowanego przez Wydział Matematyki UŁ oraz Liceum Uniwersyteckie, opiekun J. Milski,
  4. Paweł Jasiński kl. IIIa – otrzymał wyróżnienie w konkursie „Matematyka moja pasja”, organizowanym przez Wydział Matematyki UŁ oraz Liceum Uniwersyteckie, opiekun J. Mańko,
  5. Paweł Jasiński kl. IIIa – otrzymał wyróżnienie w IV Konkursie Matematycznym „W świecie matematyki”, organizowanym przez PŁ, opiekun J. Mańko,
  6. Paweł Jasiński kl. IIIa – zajął IV miejsce w Mistrzostwach Województwa Łódzkiego Juniorów Młodszych w Brydżu Sportowym, organizowanych przez Wojewódzki Związek Brydża Sportowego, opiekun J. Mańko,
  7. Dorota Tartanus kl. IIIe – została finalistką konkursu „Matematyka moja pasja”, organizowanego przez Wydział Matematyki UŁ oraz Liceum Uniwersyteckie, opiekun A. Zalasa,
  8. Daria Sanayet kl. IIIb – zajęła I miejsce w konkursie dla szkół ponadgimnazjalnych „Człowiek – Równowaga – Zdrowie”, organizowanym przez LI LO w Łodzi (ZSP nr 22), opiekun D. Posiła,
  9. Magdalena Krajewska kl. IIIb - zajęła I miejsce w konkursie dla szkół ponadgimnazjalnych „Człowiek – Równowaga – Zdrowie”, organizowanym przez LI LO w Łodzi (ZSP nr 22), opiekun D. Posiła,
  10. Zespół uczniów z klasy IIIa o nazwie „Atencja” w składzie: Klaudiusz Witczak, Mateusz Michałkiewicz, Marcin Kaczor, Andrzej Pacholik, zajął I miejsce w województwie łódzkim
    w 10. edycji rozgrywek Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej (SIGG 10), organizowanej
    w ramach projektu unijnego „Rekiny Przedsiębiorczości” przez Fundację Edukacji Rynku Kapitałowego, opiekun Sz. Pytel,
  11. Andrzej Pacholik kl. IIIa – został finalistą VI Ogólnopolskiego Konkursu Bankowego, organizowanego przez Stowarzyszenie Edukacji Ekonomicznej i Obywatelskiej "S" w Gnieźnie, opiekun Sz. Pytel,
  12. Karol Kotecki kl. IIId – zajął II miejsce w konkursie „Aspects – Słowotwórstwo”, organizowanym przez VI LO w Łodzi, opiekun M. Maruszewski,
  13. Adam Król kl. IIIc – awansował do etapu regionalnego konkursu informatycznego „TIK-TAK”, organizowanego przez Polskie Towarzystwo Informatyczne i ECDL, opiekun M. Dębowski,
  14. Tomasz Olek kl. IIIc – awansował do etapu regionalnego konkursu informatycznego „TIK-TAK”, organizowanego przez Polskie Towarzystwo Informatyczne i ECDL, opiekun M. Dębowski.

b)   uczniowie klas pierwszych i drugich

  1. Arkadiusz Michalak kl. IIb – został laureatem konkursu „Matematyczna Piramida”, organizowanego przez ŁCDNiKP, opiekun J. Milski,
  2. Piotr Grabowski kl. Ic – został finalista „Ligi zadaniowej dla klas I”, organizowanej przez
    XXXI LO, opiekun J. Milski,
  3. Weronka Próchniewicz kl. IIa – została I wicemistrzem w Mistrzostwach Województwa Łódzkiego Juniorów Młodszych w Brydżu Sportowym, organizowanych przez Wojewódzki Związek Brydża Sportowego, opiekun J. Mańko
  4. Aneta Andrzejewska kl. IIa – została finalistką konkursu „Matematyczna Piramida”, organizowanego przez ŁCDNiKP, opiekun J. Mańko,
  5. Przemysław Telus kl. IIa – został finalistą konkursu „Matematyczna Piramida”, organizowanego przez ŁCDNiKP, opiekun J. Mańko,
  6. Arkadiusz Michalak kl. IIb – zajął III miejsce w „Konkursie fizycznym dla klas II”, organizowanym przez UŁ i XX LO, opiekun J. Kostrzewa,
  7. Piotr Zasiński kl. IIa - zajął II miejsce w „Konkursie fizycznym dla klas II”, organizowanym przez UŁ i XX LO, opiekun K. Michałowski,
  8. Agata Krupińska kl. Ia – zajęła III miejsce w „Konkursie młodych badaczy”, organizowanym przez XII LO, opiekun K. Michałowski,
  9. Kaja Kryszewska kl. Ia - zajęła III miejsce w „Konkursie młodych badaczy”, organizowanym przez XII LO, opiekun K. Michałowski,
  10. Arkadiusz Michalak kl. IIb – został finalistą konkursu „Fascynująca fizyka”, organizowanego przez Planetarium Łódzkie i PŁ, opiekun J. Kostrzewa,
  11. Aleksandra Walter kl. Ie – została finalistką „Ligi Matematycznej XXXI LO”, organizowanej przez XXXI LO, opiekun A. Zalasa,
  12. Sylwia Gładysz kl. IIf – zajęła II miejsce w „Międzyszkolnym konkursie poetyckim z okazji 100 rocznicy urodzin Czesława Miłosza”, organizowanym przez MBP Łódź – Śródmieście Filia nr 8, opiekun K. Zarębska,
  13. Aleksandra Szymczak kl. IIf - zajęła II miejsce w „Międzyszkolnym konkursie poetyckim z okazji 100 rocznicy urodzin Czesława Miłosza”, organizowanym przez MBP Łódź – Śródmieście Filia nr 8, opiekun K. Zarębska,
  14. Sylwia Trela kl. IIb – zajęła I miejsce w „Konkursie ekologicznym”, organizowanym przez XX LO, opiekun D. Posiła,
  15. Szymon Więcek kl. IIb - zajął I miejsce w „Konkursie ekologicznym”, organizowanym przez
    XX LO, opiekun D. Posiła,
  16. Małgorzata Ross kl. IIa - została finalistką VI Ogólnopolskiego Konkursu Bankowego, organizowanego przez Stowarzyszenie Edukacji Ekonomicznej i Obywatelskiej "S" w Gnieźnie, opiekun Sz. Pytel,
  17. Mateusz Olejniczak kl. IIe – otrzymał wyróżnienie w konkursie „Książka na murze”, organizowanym w ramach XI Festiwalu Bibliotek Szkolnych przez ŁCDNiKP, opiekun
    I. Tokarska,
  18. Arkadiusz Michalak kl. IIb – zajął I miejsce w konkursie „Aspects – Słowotwórstwo”, organizowanym przez VI LO w Łodzi, opiekun M. Kulińska,
  19. Piotr Dulikowski kl. IIa - zajął III miejsce w konkursie „Aspects – Słowotwórstwo”, organizowanym przez VI LO w Łodzi, opiekun M. Kulińska,
  20. Arkadiusz Michalak kl. IIb – zajął I miejsce w Szkolnym Konkursie Języka Angielskiego o Nagrodę Dyrektora, organizowanym przez XXXI LO w Łodzi, opiekun M. Kulińska,
  21. Michał Tarkowski kl. Ic - zajął III miejsce w Szkolnym Konkursie Języka Angielskiego o Nagrodę Dyrektora, organizowanym przez XXXI LO w Łodzi, opiekun M. Kulińska,
  22. Rafał Nowakowski kl. IIb – został laureatem I miejsca Wojewódzkiego Konkursu Chemii Organicznej, organizowanego przez ŁCDNiKP, opiekun B. Ciesielska,
  23. Sylwia Trela kl. IIb - otrzymała wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Chemii Organicznej, organizowanym przez ŁCDNiKP, opiekun B. Ciesielska,
  24. Arkadiusz Michalak kl. IIb - otrzymał wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Chemii Organicznej, organizowanym przez ŁCDNiKP, opiekun B. Ciesielska,
  25. Maja Rzeczkowska kl. Ie – zajęła I miejsce w Konkursie Wiedzy o Francji, organizowanym przez XXXI LO w Łodzi, opiekun D. Przytulska,
  26. Marta Stempień kl. Ic - zajęła II miejsce w Konkursie Wiedzy o Francji, organizowanym przez XXXI LO w Łodzi, opiekun D. Przytulska,
  27. Drużyna w składzie: Agnieszka Andrzejewska kl. Ic, Natalia Kobiela kl. Ib – zajęła III miejsce w Mistrzostwach Łodzi w siatkówce plażowej dziewcząt, organizowanych przez Miejski Szkolny Związek Sportowy, opiekun B. Just,
  28. Drużyna w składzie: Agnieszka Andrzejewska kl. Ic, Natalia Kobiela kl. Ib – zajęła IV miejsce w województwie łódzkim w siatkówce plażowej, organizowanych przez Miejski Szkolny Związek Sportowy, opiekun B. Just
  29. Michał Kordala kl. IIa – zajął I miejsce w Biegu na orientację, organizowanym przez Uczniowski Klub Sportowy „Orientuś" w Łodzi, opiekunowie B. Just i R. Przybysz,
  30. Drużyna dziewcząt z XXXI LO w składzie: Agata Stankiewicz kl. IIIc, Natalia Bartczak kl. IIIc, Aneta Białkowska kl. Ia – zajęła II miejsce w Mistrzostwach Łodzi w Biegu na orientację, organizowanym przez Uczniowski Klub Sportowy „Orientuś" w Łodzi, opiekunowie B. Just i R. Przybysz,
  31. 31.  Drużyna chłopców z XXXI LO w składzie: Wojciech Walas kl. Id, Wojciech Wolski kl. Ia, Witold Solecki kl. Ia, Piotr Gonicki kl. Ia, Hubert Mikołajewski kl. Id – zajęła I miejsce w Mistrzostwach Łodzi w Rugby, organizowanych przez Klub Sportowy „BRYGADA BAŁUTY RUGBY CLUB", opiekun B. Just,
  32. Drużyna chłopców z XXXI LO – zajęła IV miejsce w Mistrzostwach Łodzi w siatkówce chłopców, organizowanych przez Miejski Szkolny Związek Sportowy, opiekun B. Just,
  33. Drużyna XXXI LO w składzie: Justyna Jerzak kl. Ie, Aleksandra Pielużek kl. Ie, Anna Wtorkiewicz kl. Ie – zajęła I miejsce w turnieju wiedzy o Ludwiku Zamenhofie, organizowanym przez XXXI LO w Łodzi, opiekun J. Szałowski,
  34. Zuzanna Malinowska kl. IIe – zajęła I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Literackim o Ludwiku Zamenhofie, organizowanym przez XXXI LO w Łodzi z okazji Dnia Patrona, opiekunowie B. Leonarcik i J. Szałowski,
  35. Karol Strzelecki kl. If - zajął II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Literackim o Ludwiku Zamenhofie, organizowanym przez XXXI LO w Łodzi z okazji Dnia Patrona, opiekunowie B. Leonarcik i J. Szałowski,
  36. Katarzyna Zora kl. Ia – zajęła I miejsce w Konkursie wiedzy o krajach niemieckiego obszaru językowego, organizowanych przez XXXI LO w Łodzi , opiekun D. Nowakowska,
  37. Magdalena Matlińska kl. IIa – zajęła I miejsce w Szkolnym Konkursie Języka Niemieckiego, organizowanym przez XXXI LO w Łodzi, opiekun D. Nowakowska,
  38. Marta Koptas kl. IIe – zajęła I miejsce w wewnątrzszkolnym konkursie leksykalno – gramatycznym języka hiszpańskiego, organizowanym przez XXXI LO w Łodzi, opiekun. J. Kiszko,
  39. Piotr Kunikowski kl. Ia - zajął II miejsce w wewnątrzszkolnym konkursie leksykalno – gramatycznym języka hiszpańskiego, organizowanym przez XXXI LO w Łodzi, opiekun. J. Kiszko,
  40. Joanna Zielińska kl. IIf - zajęła III miejsce w wewnątrzszkolnym konkursie leksykalno – gramatycznym języka hiszpańskiego, organizowanym przez XXXI LO w Łodzi, opiekun. J. Kiszko,
  41. Drużyna w składzie: Joanna Zielińska kl. IIf, Magdalena Zwolińska kl. IIf, Magdalena Zganiacz kl. IIe, Marta Koptas kl. IIe, Alicja Łopacińska kl. IIa, Edyta Berner kl. IIe – zajęła IV miejsce w międzyszkolnym konkursie „Curiosidades Regionales – Ciekawostki Regionalne”, organizowanym przez VI LO im. J. Lelewela w Łodzi, opiekun J. Kiszko,
  42. Aleksandra Kupczyńska kl. If – zajęła I miejsce w Konkursie wiedzy o „Litzmannstadt Ghetto”, organizowanym przez Muzeum Tradycji Niepodległościowych, Oddział Radegast, opiekun R. Przybysz,
  43. Drużyna w składzie: Natalia Krauze kl. If, Aleksandra Krupczyńska kl. If – zajęła I miejsce w konkursie „Niemcy w Łodzi”, organizowanym przez XXVI LO w Łodzi, opiekun R. Przybysz,
  44. Dominika Handke kl. Ia – zajęła I miejsce w konkursie wiedzy o krajach anglojęzycznych, organizowanym przez XXXI LO w Łodzi, opiekun M. Kulińska,
  45. Rafał Nowakowski kl. IIb - zajął II miejsce w konkursie wiedzy o krajach anglojęzycznych, organizowanym przez XXXI LO w Łodzi, opiekun M. Kulińska,
  46. Magdalena Zganiacz kl. IIe - zajęła III miejsce w konkursie wiedzy o krajach anglojęzycznych, organizowanym przez XXXI LO w Łodzi, opiekun M. Kulińska,
  47. Arkadiusz Michalak kl. IIb - zajął III miejsce w konkursie wiedzy o krajach anglojęzycznych, organizowanym przez XXXI LO w Łodzi, opiekun M. Kulińska,
  48. Dziesięcioosobowa drużyna XXXI LO zajęła I miejsce we współzawodnictwie drużyn podczas XIX lekcji historii w terenie Budy Grabowskie 2012 „Opowieści z Puszczy Bolimowskiej”, organizowanej przez Instytut Pamięci Narodowej Biura Edukacji Publicznej oddział Łódź, opiekun R. Przybysz,
  49. Arkadiusz Michalak kl. IIb – wygrał konkurs na „Najlepszego chemika XXXI LO”, organizowany przez XXXI LO, opiekun B. Ciesielska.
  50. Aneta Salska kl. IId i Magdalena Szymczak kl. Ia - zajęły I miejsce w VII edycji międzyszkolnego konkursu historycznego ,,II wojna światowa 1939-1945‘’(udział brało 16 drużyn z 6 szkół ponadgimnazjalnych), organizowanego przez XXXI LO w Łodzi, opiekun S. Kaczmarek.

 

III.   INNE

  1. Pan Bogusław Just zajął III miejsce w Mistrzostwach Łodzi nauczycieli w biegu na orientację, organizowanych przez Uczniowski Klub Sportowy „Orientuś" w Łodzi,
  2. Pan Bogusław Just zajął I miejsce w rozgrywkach petanque w kategorii nauczycieli, organizowanych przez Uczniowski Parafialny Klub Sportowy „BULA” w Łodzi.

 


Uwaga!
XXXI LO ma nowy adres e-mail:

foto1

 

nabor.png