foto1
Bo to jest właśnie XXXI
foto1
Tutaj będziesz umiał nawet mówić wierszem
foto1
U nas się pobawisz
foto1
I nauczysz wiele
foto1
W sercu pozostaną wspomnienia... Przyjaciele



Osiągnięcia uczniów XXXI LO w roku szkolnym 2012/2013


I. OLIMPIADY –  UDZIAŁ, FINALIŚCI I  LAUREACI

a)   uczniowie klas trzecich

  1. Piotr Dulikowski kl. IIIa – został laureatem Olimpiady Informatycznej, organizowanej przez Polskie Towarzystwo Informatyczne,

  2. Rafał Nowakowski kl. IIIb – został finalistą Olimpiady Biologicznej, organizowanej przez Komitet Główny Olimpiady, opiekun D. Posiła,

  3. Arkadiusz Michalak kl. IIIb – został finalistą Olimpiady Fizycznej, organizowanej przez Polskie Towarzystwo Fizyczne, opiekun J. Kostrzewa,

  4. Sylwia Trela kl. IIIb – została finalistką Olimpiady Bankowej, organizowanej przez Komitet Główny Olimpiady, opiekun J. Poteralska – Fudała,

  5. Piotr Zasiński kl. IIIa – awansował do II etapu Olimpiady Fizycznej, organizowanej przez Polskie Towarzystwo Fizyczne, opiekun K. Michałowski,
  6. Rafał Nowakowski kl. IIIb – awansował do II etapu Olimpiady Chemicznej, organizowanej przez Komitet Główny Olimpiady Chemicznej, opiekun B. Ciesielska,
  7. Arkadiusz Michalak kl. IIIb – awansował do II etapu Olimpiady Chemicznej, organizowanej przez Komitet Główny Olimpiady Chemicznej, opiekun B. Ciesielska,
  8. Radosław Tomczak kl. IIIc – awansował do II etapu Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, organizowanej przez Komitet Główny Olimpiady, opiekun S. Kaczmarek,
  9. Krzysztof Nicpoń kl. IIIf – awansował do II etapu Olimpiady Historycznej, organizowanej przez Komitet Główny Olimpiady, opiekun S. Kaczmarek i R. Przybysz,
  10. Konrad Matusiak kl. IIIc – awansował do II etapu Olimpiady Wiedzy o Integracji Europejskiej, organizowanej przez Komitet Główny Olimpiady oraz Katolicki Uniwersytet Lubelski, opiekun S. Kaczmarek,
  11. Rafał Bąkowski kl. IIIf – awansował do II etapu Olimpiady Wiedzy o Integracji Europejskiej, organizowanej przez Komitet Główny Olimpiady oraz Katolicki Uniwersytet Lubelski, opiekun S. Kaczmarek,
  12. Arkadiusz Michalak kl. IIIb – awansował do II etapu Olimpiady Języka Angielskiego, organizowanej przez Wyższą Szkołę Języków Obcych w Poznaniu, opiekun M. Kulińska.

 b)   uczniowie klas pierwszych i drugich

  1. Piotr Grabowski kl. IId – awansował do II etapu Olimpiady Przedsiębiorczości, organizowanej przez Komitet Główny Olimpiady Przedsiębiorczości przy Fundacji Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych, opiekun J. Poteralska – Fudała,
  2. Patrycja Ball kl. IIf – awansowała do II etapu Olimpiady Filozoficznej, organizowanej przez Polskie Towarzystwo Filozoficzne, opiekun E. Konopacka,
  3. Kajetan Kacperczyk kl. IIf -  awansował do II etapu Olimpiady Filozoficznej, organizowanej przez Polskie Towarzystwo Filozoficzne, opiekun E. Konopacka,
  4. Natalia Jabłońska kl. If - awansowała do II etapu Olimpiady Filozoficznej, organizowanej przez Polskie Towarzystwo Filozoficzne, opiekun E. Konopacka,
  5. Kinga Banach kl. If - awansowała do II etapu Olimpiady Filozoficznej, organizowanej przez Polskie Towarzystwo Filozoficzne, opiekun E. Konopacka,
  6. Igor Chrzanowski kl. IIf - awansował do II etapu Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, organizowanej przez Komitet Główny Olimpiady, opiekun S. Kaczmarek.

II.   KONKURSY PRZEDMIOTOWE I ZAWODY SPORTOWE

a)   uczniowie klas trzecich

  1. Arkadiusz Michalak kl. IIIb – zajął I miejsce w konkursie dla szkół ponadgimnazjalnych „Człowiek – Równowaga – Zdrowie”, organizowanym przez IL LO w Łodzi (ZSP nr 22), opiekun D. Posiła,
  2. Rafał Nowakowski kl. IIIb – zajął I miejsce w konkursie dla szkół ponadgimnazjalnych „Człowiek – Równowaga – Zdrowie”, organizowanym przez IL LO w Łodzi (ZSP nr 22), opiekun D. Posiła,
  3. Arkadiusz Michalak kl. IIIb – zajął I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Ojczyzna – Polszczyzna 2012”, organizowanym przez Ministerstwo kultury i dziedzictwa Narodowego, Narodowe Centrum Kultury i wydawnictwo „NOWA ERA”, opiekun I. Tokarska,
  4. Kamil Włodarczyk kl. IIId – otrzymał wyróżnienie w Konkursie Konsumenckim, organizowanym przez Urząd Miasta Łodzi i Rzecznika Praw Konsumentów, opiekun J. Poteralska – Fudała,
  5. Zuzanna Malinowska kl. IIIe – zajęła I miejsce w Wojewódzkim Konkursie – Festiwalu Bibliotek Szkolnych, organizowanym przez ŁCDNiKP, opiekun I. Tokarska, J. Poteralska – Fudała,
  6. Zuzanna Malinowska kl. IIIe – otrzymała wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Literackim
    „Z Białą Fabryką w tle”, organizowanym przez Muzeum Włókiennictwa w Łodzi,
    opiekun I. Tokarska,
  7. Szymon Bagiński kl. IIIc - zajął III miejsce w konkursie Mistrz Sudoku, organizowanym przez XXXI LO, opiekun, J. Milski.

b)   uczniowie klas pierwszych i drugich

  1. Reprezentacja XXXI LO w składzie: Krzysztof Buliński kl. IIa, Dominika Handke kl. IIa, Sebastian Furmanek kl. IIa, Wojciech Wolski kl. IIa, Szymon Woyda kl. IIId, Weronika Próchniewicz kl. IIIa – zajęła II miejsce w Mistrzostwach Szkół Województwa Łódzkiego w Brydżu Sportowym, organizowanych przez Wojewódzki Związek Brydża Sportowego w Łodzi, opiekun J. Mańko,
  2. Reprezentacja XXXI LO w składzie: Zofia Brdoń kl. Ic, Dominik Kozłowski kl. Ic, Maria Wichrowska kl. Ic – zajęła IV miejsce w grze miejskiej (z formułą konkursu międzyszkolnego) „Operacja WITOLD”, organizowanej przez Muzeum Miasta Łodzi, opiekun A. Biernacka,
  3. Piotr Kędziora kl. Ic – zajął I miejsce w Konkursie Konsumenckim, organizowanym przez Urząd Miasta Łodzi i Rzecznika Praw Konsumentów, opiekun J. Poteralska – Fudała,
  4. Łukasz Strawa kl. Ic - zajął II miejsce w Konkursie Konsumenckim, organizowanym przez Urząd Miasta Łodzi i Rzecznika Praw Konsumentów, opiekun J. Poteralska – Fudała,
  5. Maciej Wyrzuc kl. Ic - zajął III miejsce w Konkursie Konsumenckim, organizowanym przez Urząd Miasta Łodzi i Rzecznika Praw Konsumentów, opiekun J. Poteralska – Fudała,
  6. Reprezentacja XXXI LO w składzie: Piotr Kędziora kl. Ic, Łukasz Strawa kl. Ic, Maciej Wyrzuc kl. Ic - zajęła I miejsce w rankingu szkół w Konkursie Konsumenckim, organizowanym przez Urząd Miasta Łodzi i Rzecznika Praw Konsumentów, opiekun J. Poteralska – Fudała,
  7. Maria Lipińska kl. IIe – zajęła III miejsce w Konkursie Ekologicznym dla Szkół Ponadgimnazjalnych, organizowanym przez XX LO w Łodzi, opiekun D. Posiła,
  8. Agata Wygnańska kl. IIe – zajęła III miejsce w Konkursie Ekologicznym dla Szkół Ponadgimnazjalnych, organizowanym przez XX LO w Łodzi, opiekun D. Posiła,
  9. Małgorzata Namiota kl. IIc – została laureatką IX edycji Konkursu Papieskiego, organizowanego przez Instytut „TERTIO MILLENIO”, opiekun o. G. Stroczyński,
  10. Krystian Kuźniarek kl. IIc – otrzymał wyróżnienie w IX edycji Konkursu Papieskiego, organizowanego przez Instytut „TERTIO MILLENIO”, opiekun o. G. Stroczyński,
  11. Michał Madej kl. Ic – otrzymał wyróżnienie w konkursie, organizowanym przez Główny Urząd Statystyczny, opiekun J. Poteralska – Fudała,
  12. Reprezentacja XXXI LO w składzie: Łukasz Kędzierski kl. Ia, Sebastian Maślankiewicz kl. Ia – zajęła II miejsce w VIII edycji Międzyszkolnego Konkursu Historycznego „II wojna światowa 1939-1945”, organizowanego przez XXXI LO, opiekun S. Kaczmarek,
  13. Dominik Kozłowski kl. Ic – zajął II miejsce w Matematycznej Lidze Zadaniowej, organizowanej przez XXXI LO, opiekun J. Milski,
  14. Krzysztof Rzeńca kl. Ic – zajął I miejsce w konkursie Mistrz Sudoku, organizowanym przez XXXI LO, opiekun, J. Milski,
  15. Artur Grochowski kl. Id – został laureatem konkursu Mistrz Sudoku, organizowanym przez XXXI LO, opiekun, A. Łodziewska-Zalasa,
  16. Joanna Kurzaj kl. Ib – zajęła I miejsce w Matematycznej Lidze Zadaniowej, organizowanej przez XXXI LO, opiekun A. Łodziewska-Zalasa,
  17. Dominika Korczyńska kl. Ib – uzyskała najwyższy wynik w szkole i otrzymała wyróżnienie w Kangurze Matematycznym 2013, organizowanym przez Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych w Toruniu, opiekun  A. Łodziewska-Zalasa,
  18. Stanisław Zaręba kl. IIa – został finalistą Konkursu fizycznego klas drugich, organizowanego przez ŁCDNiKP, opiekun K. Michałowski,
  19. Karolina Jędrzejczyk kl. Id – otrzymała wyróżnienie w II edycji Międzyszkolnego Konkursu literackiego, fotograficznego i filmowego „W świecie wartości moralnych”, odbywającego się w bieżącym roku pod hasłem: „Ekologia – mądrość, moda, marzenie…?”, organizowanego przez XXVI LO w Łodzi, opiekun R. Majchrzak,
  20. Michał Tarkowski kl. IIc – zajął I miejsce w Szkolnym Konkursie Języka Angielskiego o Nagrodę Dyrektora, organizowanym przez XXXI LO w Łodzi, opiekun M. Kulińska,
  21. Marta Pawłowska kl. Ia – zajęła II miejsce w Szkolnym Konkursie Języka Angielskiego o Nagrodę Dyrektora, organizowanym przez XXXI LO w Łodzi, opiekun M. Maruszewski,
  22. Patryk Maciejewski kl. Ib – zajął II miejsce w Szkolnym Konkursie Języka Angielskiego o Nagrodę Dyrektora, organizowanym przez XXXI LO w Łodzi, opiekun M. Maruszewski,
  23. Piotr Gonicki kl. IIa – zajął I miejsce w konkursie wiedzy o krajach anglojęzycznych, organizowanym przez XXXI LO w Łodzi, opiekun M. Maruszewski,
  24. Dominika Handke kl. IIa – zajęła II miejsce w konkursie wiedzy o krajach anglojęzycznych, organizowanym przez XXXI LO w Łodzi, opiekun M. Kulińska,
  25. Marta Gruchała kl. Id – zajęła III miejsce w konkursie wiedzy o krajach anglojęzycznych, organizowanym przez XXXI LO w Łodzi, opiekun H. Maruszewska,
  26. Andrzej Jędraszek kl. Ic – zajął III miejsce w konkursie wiedzy o krajach anglojęzycznych, organizowanym przez XXXI LO w Łodzi, opiekun M. Kulińska,
  27. Michał Kapliński kl. IIf – zajął III miejsce w konkursie wiedzy o krajach anglojęzycznych, organizowanym przez XXXI LO w Łodzi, opiekun M. Kulińska,
  28. Magdalena Łoboda kl. If – zajęła III miejsce w konkursie wiedzy o krajach anglojęzycznych, organizowanym przez XXXI LO w Łodzi, opiekun M. Kulińska,
  29. Aleksandra Walter kl. IIe – zajęła I miejsce w konkursie na plakat o krajach anglojęzycznych, organizowanym przez XXXI LO w Łodzi, opiekun M. Maruszewski,
  30. Karolina Patla kl. IIa – zajęła II miejsce w konkursie na plakat o krajach anglojęzycznych, organizowanym przez XXXI LO w Łodzi, opiekun M. Troszczyńska,
  31. Oleg Mukhin kl. IIb – zajął III miejsce w konkursie na plakat o krajach anglojęzycznych, organizowanym przez XXXI LO w Łodzi, opiekun M. Maruszewski,
  32. Agnieszka Ławkiedraj kl. Ie – zajęła I miejsce w konkursie piosenki anglojęzycznej, organizowanym przez XXXI LO w Łodzi, opiekun M. Kulińska,
  33. Marta Kolasińska kl. IIb – zajęła II miejsce w konkursie piosenki anglojęzycznej, organizowanym przez XXXI LO w Łodzi, opiekun M. Maruszewski,
  34. Wiktoria Mikołajczyk kl. Ie – zajęła III miejsce w konkursie piosenki anglojęzycznej, organizowanym przez XXXI LO w Łodzi, opiekun A. Kiersztyn,
  35. Katarzyna Flis kl. Ie – zajęła I miejsce w biegu na 100 m., organizowanym przez MSzZS, opiekun A. Samborska,
  36. Reprezentacja XXXI LO – zajęła VII miejsce w Turnieju tenisa stołowego, organizowanych przez MSzZS, opiekun A. Bujnowicz,
  37. Reprezentacja XXXI LO – zajęła II miejsce w Łodzi w Lidze Lekkoatletycznej dziewcząt, organizowanej przez MSzZS, opiekunowie A. Samborska, A. Bujnowicz,
  38. Reprezentacja XXXI LO – zajęła III miejsce w Łodzi w Turnieju piłki nożnej, organizowanym przez MSzZS, opiekun W. Zapała,
  39. Reprezentacja XXXI LO – zajęła III miejsce w Turnieju piłki siatkowej plażowej chłopców, organizowanej przez MSzZS, opiekun B. Just,
  40. Reprezentacja XXXI LO – zajęła III miejsce w Turnieju rugby tag, organizowany, przez MSzZS, opiekun B. Just,
  41. Reprezentacja XXXI LO – zajęła III miejsce w Turnieju piłki siatkowej chłopców, organizowanej przez MSzZS (w ramach promocji kultury fizycznej), opiekun B. Just.

III.   INNE

  1. XXXI LO otrzymało Certyfikat Społecznie Zaangażowanej Placówki w roku szkolnym 2012/2013, w ramach ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej „BiznesKlasa UNICEF”, organizowanej przez Polski Komitet Narodowy UNICEF, koordynator R. Majchrzak.

 


Uwaga!
XXXI LO ma nowy adres e-mail:

foto1

 

nabor.png