foto1
Bo to jest właśnie XXXI
foto1
Tutaj będziesz umiał nawet mówić wierszem
foto1
U nas się pobawisz
foto1
I nauczysz wiele
foto1
W sercu pozostaną wspomnienia... Przyjaciele


Politechnika Łódzka wybrała 10 najlepszych studentów

W konkursie o nagrodę przyznawaną przez Fundację Politechniki Łódzkiej nie wystarczyła bardzo wysoka średnia ocen, PŁ wymaga od kandydatów aktywności wykraczającej poza mury uczelni. 

Na liście nagrodzonych znalazł się nasz absolwent Jarosław Swaczyna, nagrodzony także za to, że wciąż zagląda do XXXI LO, gdzie prowadzi zajęcia koła matematycznego.

G R A T U L U J E M Y ! ! !


Osiągnięcia uczniów XXXI LO w roku szkolnym 2013/2014


OLIMPIADY –  UDZIAŁ, FINALIŚCI I  LAUREACI

Olimpiada

Uczestnik

Klasa

Osiągnięcie

Opiekun

Olimpiada Języka Hiszpańskiego

Agata Krupińska

III a

Awans do II etapu

Joanna Kiszko

Olimpiada Wiedzy o Polsce
i Świecie Współczesnym

Kajetan Kacperczyk

III f

Awans do etapu ogólnopolskiego

Sławomir Kaczmarek

Olimpiada Języka Angielskiego

Jakub Olewiński

III b

Awans do III etapu

Marek Maruszewski

Olimpiada Przedsiębiorczości

Piotr Grabowski

III d

Awans do II etapu

Szymon Pytel

Olimpiada Filozoficzna

Kinga Banach

II f

Awans do II etapu

Elżbieta Konopacka

Olimpiada Filozoficzna

Natalia Jabłońska II f Awans do II etapu Elżbieta Konopacka

XL Olimpiada Historyczna

Kinga Banach

II f

Awans do II etapu

Robert Przybysz

XL Olimpiada Historyczna

Dominik Koniarczyk

I e

Laureat

Robert Przybysz

Olimpiada Młodzieży w Sportach Umysłowych (brydż sportowy)

Honorata Hurnik

I a

udział

Jacek Mańko

Olimpiada Lingwistyki Matematycznej Zofia Brdoń II c Awans do etapu okręgowego Jarosław Milski
Olimpiada Lingwistyki Matematycznej Daniel Kolas II c Awans do etapu okręgowego Jarosław Milski
Olimpiada Lingwistyki Matematycznej Marcin Młodzik II a Awans do etapu okręgowego Jacek Mańko

 G R A T U L U J E M Y ! ! !


KONKURSY PRZEDMIOTOWE I ZAWODY SPORTOWE

a) uczniowie klas trzecich

  1. Stanisław Zaręba kl. IIIa – zajął IX miejsce w finale konkursu „Fascynująca fizyka”, organizowanego przez Politechnikę Łódzką oraz Stowarzyszenie Nauczycieli Fizyki, opiekun Krzysztof Michałowski,
  2. Aleksandra Pielużek kl. IIIe – została finalistką etapu wojewódzkiego konkursu „Ojczyzna-Polszczyzna”, organizowanego przez Stowarzyszenie Ojczyzny-Polszczyzny, opiekun Szymon Pytel,
  3. Sebastian Furmanek kl. IIIa – zajął II miejsce w Indywidualnych Zawodach Szachowych, organizowanych przez XXV LO w Łodzi, opiekun koła Jacek Mańko,
  4. Dominika Handke IIIa i  Agata Krupińska IIIa – zdobyły wicemistrzostwo Polski w brydżu sportowym, opiekun koła Jacek Mańko.

b)   uczniowie klas pierwszych i drugich

  1. Magdalena Łoboda, Klaudia Nockowska, Olga Juśkiewicz kl. IIf – zajęły I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie o „Żołnierzach wyklętych”, organizowanym przez XXIX LO w Łodzi, opiekun Robert Przybysz,
  2. Karolina Struś kl. Ie – zajęła I miejsce w konkursie „Litzmannstadtgetto”, organizowanym przez Muzeum Tradycji Niepodległościowych, opiekun Robert Przybysz,
  3. Krzysztof Jasiński kl. IIf – awansował do etapu wojewódzkiego konkursu „Gloria victis” o rotmistrzu Pileckim, organizowanego przez IPN-BEP-Łódź, Bibliotekę Wojewódzką w Piotrkowie Trybunalskim, opiekun Robert Przybysz.
  4. Andrzej Jędraszek kl. IIc – uczestniczył w finale konkursu „Matematyka moja pasja”, organizowanego przez Wydział Matematyki Uniwersytetu Łódzkiego i Liceum Uniwersyteckie, opiekun Jarosław Milski,
  5. Mateusz Budzyński kl. Ia – zajął I miejsce w konkursie „Mistrz matematyki” w kategorii klas pierwszych, organizowanym przez XXXI LO w Łodzi, opiekun Jacek Mańko,
  6. Karol Zawadzki kl. Ia -  zajął II miejsce w konkursie „Mistrz matematyki” w kategorii klas pierwszych, organizowanym przez XXXI LO w Łodzi, opiekun Jacek Mańko,
  7. Konrad Pelc kl. Ib - zajął III miejsce w konkursie „Mistrz matematyki” w kategorii klas pierwszych, organizowanym przez XXXI LO w Łodzi, opiekun Małgorzata Ryszawa,
  8. Paulina Mrowicka kl. IIe - zajęła I miejsce w konkursie „Mistrz matematyki” w kategorii klas drugich na poziomie podstawowym, organizowanym przez XXXI LO w Łodzi, opiekun Jacek Mańko,
  9. Martyna Wieczorek kl. IIe - zajęła II miejsce w konkursie „Mistrz matematyki” w kategorii klas drugich na poziomie podstawowym, organizowanym przez XXXI LO w Łodzi, opiekun Jacek Mańko,
  10. Rafał Chrul kl. IIe - zajął III miejsce w konkursie „Mistrz matematyki” w kategorii klas drugich na poziomie podstawowym, organizowanym przez XXXI LO w Łodzi, opiekun Jacek Mańko,
  11. Michał Piasecki kl. IIa - zajął I miejsce w konkursie „Mistrz matematyki” w kategorii klas drugich na poziomie rozszerzonym, organizowanym przez XXXI LO w Łodzi, opiekun Jacek Mańko,
  12. Joanna Kurzaj kl. IIb - zajęła II miejsce w konkursie „Mistrz matematyki” w kategorii klas drugich na poziomie rozszerzonym, organizowanym przez XXXI LO w Łodzi, opiekun Małgorzata Ryszawa,
  13. Szymon Adach kl. IIa - zajął III miejsce w konkursie „Mistrz matematyki” w kategorii klas drugich na poziomie rozszerzonym, organizowanym przez XXXI LO w Łodzi, opiekun Jacek Mańko,
  14. Monika Kmiecik kl. Ib – otrzymała tytuł „Mistrza sudoku” w konkursie dla klas pierwszych, organizowanym przez XXXI LO w Łodzi, opiekun Małgorzata Ryszawa,
  15. Marta Czarkowska kl. Ic - otrzymała tytuł „Mistrza sudoku” w konkursie dla klas pierwszych, organizowanym przez XXXI LO w Łodzi, opiekun Jarosław Milski,
  16. Łukasz Kędzierski kl. IIa - otrzymał tytuł „Mistrza sudoku” w konkursie dla klas drugich, organizowanym przez XXXI LO w Łodzi, opiekun Jacek Mańko,
  17. Magdalena Pawlak kl. IIb - otrzymała tytuł „Mistrza sudoku” w konkursie dla klas drugich, organizowanym przez XXXI LO w Łodzi, opiekun Małgorzata Ryszawa,
  18. Piotr Pawluk kl. Ia – otrzymał wyróżnienie w konkursie „Kangur europejski”, organizowanym przez Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych, opiekun Jacek Mańko,
  19. Mateusz Szymik kl. Ia - otrzymał wyróżnienie w konkursie „Kangur europejski”, organizowanym przez Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych, opiekun Jacek Mańko,
  20. Mateusz Budzyński kl. Ia - otrzymał wyróżnienie w konkursie „Kangur europejski”, organizowanym przez Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych, opiekun Jacek Mańko,
  21. Joanna Kurzaj kl. IIb – została finalistką konkursu „Matematyczna piramida”, organizowanego przez Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego w Łodzi, opiekun Małgorzata Ryszawa,
  22. Drużyna XXXI LO zajęła VII miejsce w Mistrzostwach Łodzi  Szkół Gimnazjalnych i Średnich w Szachach, opiekun koła Jacek Mańko,
  23. Marcin Młodzik IIa - zajął III miejsce w Indywidualnych Zawodach Szachowych, organizowanych przez XXV LO w Łodzi, opiekun koła Jacek Mańko,
  24. Joanna Kotlicka kl. Ib – zajęła I miejsce w 38 Konkursie Języka Angielskiego o Nagrodę Dyrektora Szkoły, organizowanym przez XXXI LO w Łodzi, opiekun Marek Maruszewski,
  25. Patryk Maciejewski kl. IIb - zajął II miejsce w 38 Konkursie Języka Angielskiego o Nagrodę Dyrektora Szkoły, organizowanym przez XXXI LO w Łodzi, opiekun Marek Maruszewski,
  26. Piotr Stańczyk kl. IIa - zajął III miejsce w 38 Konkursie Języka Angielskiego o Nagrodę Dyrektora Szkoły, organizowanym przez XXXI LO w Łodzi, opiekun Marek Maruszewski,
  27. Jakub Bubas kl. Id – zajął I miejsce w konkursie na plakat o tematyce kultury i sztuki krajów anglojęzycznych, organizowanym przez XXXI LO w Łodzi, opiekun Halina Maruszewska,
  28. Patrycja Dubert kl. Ic - zajęła I miejsce w konkursie na plakat o tematyce kultury i sztuki krajów anglojęzycznych, organizowanym przez XXXI LO w Łodzi, opiekun Anna Piech,
  29. Jakub Kąkolewski kl. Id - zajął II miejsce w konkursie na plakat o tematyce kultury i sztuki krajów anglojęzycznych, organizowanym przez XXXI LO w Łodzi, opiekun Małgorzata Kulińska,
  30. Marta Dębecka kl. Id - zajęła III miejsce w konkursie na plakat o tematyce kultury i sztuki krajów anglojęzycznych, organizowanym przez XXXI LO w Łodzi, opiekun Małgorzata Kulińska,
  31. Adrianna Drążkiewicz kl. IIb – zajęła I miejsce w międzyszkolnym konkursie języka angielskiego „Aspects”, organizowanym przez VI LO w Łodzi, opiekun Halina Maruszewska,
  32. Barbara Kajkowska kl. IIa - zajęła II miejsce w międzyszkolnym konkursie języka angielskiego „Aspects”, organizowanym przez VI LO w Łodzi, opiekun Halina Maruszewska,
  33. Karolina Kłys kl. Ia - zajęła III miejsce w międzyszkolnym konkursie języka angielskiego „Aspects”, organizowanym przez VI LO w Łodzi, opiekun Małgorzata Kulińska,
  34. Małgorzata Ostrowska kl. IId – zajęła I miejsce w IX Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego „Motive”, organizowanym przez XXXIII LO w Łodzi, opiekun Małgorzata Kulińska,
  35. Marta Pawłowska kl. IIa – zdobyła wyróżnienie w IX Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego „Motive”, organizowanym przez XXXIII LO w Łodzi, opiekun Marek Maruszewski,
  36. Magdalena Łoboda kl. IIf - zdobyła wyróżnienie w IX Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego „Motive”, organizowanym przez XXXIII LO w Łodzi, opiekun Małgorzata Kulińska,
  37. Dominik Kruk kl. Ia – zajął I miejsce w Szkolnym Konkursie Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych, organizowanym przez XXXI LO w Łodzi, opiekun Małgorzata Kulińska,
  38. Anna Rudzińska kl. IIb - zajęła I miejsce w Szkolnym Konkursie Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych, organizowanym przez XXXI LO w Łodzi, opiekun Marek Maruszewski,
  39. Piotr Maciejewski kl. IIb - zajął II miejsce w Szkolnym Konkursie Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych, organizowanym przez XXXI LO w Łodzi, opiekun Marek Maruszewski,
  40. Marta Pawłowska kl. IIa - zajęła II miejsce w Szkolnym Konkursie Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych, organizowanym przez XXXI LO w Łodzi, opiekun Marek Maruszewski,
  41. Jolanta Borowska kl. IIa - zajęła III miejsce w Szkolnym Konkursie Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych, organizowanym przez XXXI LO w Łodzi, opiekun Marek Maruszewski,
  42. Marta Gruchała kl. IId – zajęła III miejsce w Szkolnym Konkursie Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych, organizowanym przez XXXI LO w Łodzi, opiekun Halina Maruszewska,
  43. Joanna Kurzaj kl. IIb – zdobyła wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Chemii Nieorganicznej, organizowanym przez ŁCDNiKP, opiekun Beata Ciesielska,
  44. Kamil Witkowski kl. IIb - zdobył wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Chemii Nieorganicznej, organizowanym przez ŁCDNiKP, opiekun Beata Ciesielska,
  45. Dominika Cierpikowska kl. IIe – zajęła V miejsce w konkursie chemicznym w ramach Akademii Ciekawej Chemii, organizowanym przez Uniwersytet Łódzki, opiekun Beata Ciesielska,
  46. Jakub Bubas i Marta Dębecka kl. Id – zajęli III miejsce w konkursie plastycznym w ramach obchodów Światowego Dnia Mózgu, organizowanym przez Uniwersytet Medyczny w Łodzi, opiekun Beata Ciesielska,
  47. Joanna Derdoń, Adrianna Stuczyńska, Joanna Jakubiec kl. Id – zajęły II miejsce w konkursie plastycznym w ramach obchodów Światowego Dnia Mózgu, organizowanym przez Uniwersytet Medyczny w Łodzi, opiekun Beata Ciesielska,
  48. Julia Krajewska, Aleksandra Świąder kl. Ib, Magdalena Graczyk kl. Ie – zajęły IV miejsce w konkursie „Vuelta gastronomica a España”, organizowanym przez VI LO w Łodzi, opiekun Joanna Kiszko,
  49. Michał Jarosz kl. Ie – zajął I miejsce w Szkolnym Konkursie Języka Niemieckiego, organizowanym przez XXXI LO w Łodzi, opiekun Dagmara Nowakowska,
  50. Jakub Bubas kl. Id - zajął II miejsce w Szkolnym Konkursie Języka Niemieckiego, organizowanym przez XXXI LO w Łodzi, opiekun Dagmara Nowakowska,
  51. Jakub Krajewski kl. Ia - zajął III miejsce w Szkolnym Konkursie Języka Niemieckiego, organizowanym przez XXXI LO w Łodzi, opiekun Dagmara Nowakowska,
  52. Karol Zawadzki kl. Ia – zajął I miejsce w Konkursie wiedzy o krajach niemieckiego obszaru językowego, organizowanym przez XXXI LO w Łodzi, opiekun Dagmara Nowakowska,
  53. Joanna Kotlicka kl. Ib - zajęła II miejsce w Konkursie wiedzy o krajach niemieckiego obszaru językowego, organizowanym przez XXXI LO w Łodzi, opiekun Dagmara Nowakowska,
  54. Arkadiusz Domrat kl. Ia - zajął III miejsce w Konkursie wiedzy o krajach niemieckiego obszaru językowego, organizowanym przez XXXI LO w Łodzi, opiekun Dagmara Nowakowska,
  55. Łukasz Kędzierski i Sebastian Maślankiewicz kl. IIa – zajęli I miejsce w IX edycji Międzyszkolnego Konkursu Historycznego „II wojna światowa 1939-1945”, organizowanego przez XXXI LO w Łodzi, opiekun Sławomir Kaczmarek,
  56. Patryk Maciejewski kl. IIb – zajął II miejsce w V edycji Międzyszkolnego Konkursu Literackiego: „Jestem człowiekiem wolnym, nie poddam się uzależnieniom”, organizowanego przez XXV LO w Łodzi, opiekun Barbara Pawłowska,
  57. Magdalena Łoboda kl. IIf - zajęła III miejsce w V edycji Międzyszkolnego Konkursu Literackiego: „Jestem człowiekiem wolnym, nie poddam się uzależnieniom”, organizowanego przez XXV LO w Łodzi, opiekun Katarzyna Zarębska,
  58. Małgorzata Ostrowska kl. IId – zajęła III miejsce w V edycji Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego: „Jestem człowiekiem wolnym, nie poddam się uzależnieniom”, organizowanego przez XXV LO w Łodzi, opiekun Barbara Pawłowska,
  59. Karolina Pasikowska kl. Ie - zajęła II miejsce w V edycji Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego: „Jestem człowiekiem wolnym, nie poddam się uzależnieniom”, organizowanego przez XXV LO w Łodzi, opiekun Katarzyna Zarębska,
  60. Karolina Pasikowska kl. Ie – otrzymała wyróżnienie na etapie wojewódzkim konkursu „Ojczyzna-Polszczyzna”, organizowanego przez Stowarzyszenie Ojczyzny-Polszczyzny, opiekun Katarzyna Zarębska,
  61. Agnieszka Zielonka kl. IIf – awansowała do finału VI Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Psychologicznej, organizowanego przez Wydawnictwo „Charaktery”, opiekun Małgorzata Cybulska,
  62. Drużyna XXXI LO w składzie: Katarzyna Flis IIe, Monika Stusio IIIf, Paulina Rudnicka IIId, Agnieszka Jaszczak IIIf, Aneta Białkowska IIIa, Anna Wielgus IIIa, Agata Wygnańska IIIe, Justyna Zasada Ia, Patrycja Zborowska IIIf, Urszula Zawada Ib, Aneta Łuszczyńska Ia, Angela Jankowicz IIe, Adrianna Moczydłowska IIIe, Karolina Michalak IIb, Weronika Cichońska Ia, Klaudia Augustowska Id – zajęła II miejsce w Mistrzostwach Łodzi w lekkiej atletyce dziewcząt, opiekunowie Anna Bujnowicz, Agnieszka Samborska,
  63. Drużyna XXXI LO w składzie: Agnieszka Jaszczak IIIf, Klaudia Smolarska IIIf, Aleksandra Czerwińska IIIf, Elena Ścibisz IId, Dominika Handke IIIa, Zuzanna Olejniczak Ib, Aneta Łuszczyńska Ia, Justyna Zasada Ia, Ewelina Cieślak Ic, Weronika Wojnarowicz IIb – zajęła VIII miejsce w Mistrzostwach Łodzi w pływaniu dziewcząt, opiekunowie Anna Bujnowicz, Agnieszka Samborska,
  64. Drużyna XXXI LO w składzie: Piotr Markowski IIIa, Przemysław Dworakowski IIIc, Hubert Wylazłowski IIId, Wojciech Walas IIId, Piotr Józefiak IIIf, Krzysztof Rzeńca IIc, Rafał  Kozłowski IIc, Aleksander Woliński IIc, Kamil Dąbrowski IIc, Adam Lindner Ic, Paweł Buksiński IIId – zajęła I miejsce w Mistrzostwach Łodzi w sztafetowych biegach przełajach chłopców, opiekunowie Witold Zapała, Bogusław Just,
  65. Drużyna XXXI LO w składzie: Damian Chruzimski IIc, Adam Lindner Ic, Kamil Dąbrowski IIc, Piotr Józefiak IIIf, Aleksander Woliński IIc, Rafał Kozłowski IIc, Krzysztof Rzeńca IIc, Piotr Kunikowski IIIa, Piotr Markowski IIIa, Kacper Głogowski IId, Patryk Smyrski IId, Mariusz Pisarski Ia, Maksymilian Krajewski IIIa, Hubert Wylazłowski IIId, Michał Trzepadłek IIIc – zajęła II miejsce w Mistrzostwach Łodzi w  lekkiej atletyce chłopców, opiekunowie Witold Zapała, Bogusław Just,
  66. Drużyna XXXI LO w składzie: Patryk Franoszek IIf, Michał Trzepadłek IIIc, Kacper Głogowski IId, Patryk Smyrski IId, Marcin Szymański IIc, Rafał Kowalewski IIc, Michał Pazurek IIe, Konrad Witkowski IIIb, Przemysław Kruś Ie, Bartek Rózga IIa – zajęła II miejsce w piłce siatkowej, opiekun Bogusław Just,
  67. Drużyna XXXI LO w składzie: Patryk Smyrski IId i Kacper Głogowski IId – zajęła III miejsce w plażowej piłce siatkowej, opiekun Bogusław Just,
  68. Drużyna XXXI LO w składzie: Krzysztof Gruszczyński, Wojciech Wolski, Mateusz Jeżewski kl. IIf – zajęła III miejsce w rozgrywkach bule, opiekun Bogusław Just,
  69. Drużyna XXXI LO w składzie: Piotr  Markowski IIIa, Przemysław  Dworakowski IIIc, Jakub  Mielczarek IIa, Tomasz  Skalski IIa, Jakub  Kotlicki IIa, Michał  Goss IIb, Krystian  Klimczak IIb, Rafał  Kozłowski IIc, Norbert  Wolnicki IId, Piotr  Sokoliński Ia, Damian  Nowak Ia – awansowała do półfinału rozgrywek w piłce nożnej, opiekun Witold Zapała,
  70. Drużyna XXXI LO w składzie: Piotr  Gonicki IIIa, Sebastian  Furmanek IIIa, Maksymilian  Krajewski IIIa, Andrzej  Guzenda IIIc,  Aleksander  Woliński IIc, Jan Rafalski IId, Mateusz Baranowski IIe, Jakub Krajewski Ia, Igor Pakulski Ia, Piotr Pawluk Ia, Michał Chudzik Ic, Bartosz Sierakowski Ic - awansowała do półfinału rozgrywek w piłce koszykowej, opiekun Witold Zapała.

G R A T U L U J E M Y ! ! !


 


Uwaga!
XXXI LO ma nowy adres e-mail:

foto1

 

nabor.png