foto1
Bo to jest właśnie XXXI
foto1
Tutaj będziesz umiał nawet mówić wierszem
foto1
U nas się pobawisz
foto1
I nauczysz wiele
foto1
W sercu pozostaną wspomnienia... Przyjaciele


Osiągnięcia uczniów XXXI LO w roku szkolnym 2014/2015


OLIMPIADY –  UDZIAŁ, FINALIŚCI I  LAUREACI

Olimpiada

Uczestnik

Klasa

Osiągnięcie

Opiekun

Olimpiada Języka Hiszpańskiego Małgorzata Malinowska II b awans do II etapu Ewa Rajnert
Olimpiada Języka Francuskiego Julia Kowalska II b awans do II etapu Dominika Przytulska
Olimpiada Historyczna Konrad Grzelak II e awans do II etapu Robert Przybysz
Olimpiada Wiedzy o Polsce
i Świecie Współczesnym
Agnieszka Wronka III f awans do II etapu Robert Przybysz
Olimpiada Przedsiębiorczości

Paweł Jędraszek

Damian Nockowski

III a

II a

finalista Szymon Pytel
Olimpiada Przedsiębiorczości

Lena Kwiatkowska

Jędrzej Soliński

I a

I a

  awans do etapu okręgowego Szymon Pytel
XIII Olimpiada Lingwistyki Matematycznej

Maciej Michałek

II a

awans do etapu okręgowego Jacek Mańko
Olimpiada Filozoficzna

Joachim Skiba

Zuzanna Marzysz

Daria Zmitrowicz

I e

II e

II e

awans do etapu wojewódzkiego Elżbieta Konopacka
Olimpiada Biologiczna

Konrad Pelc

II b

awans do II etapu Danuto Posiła
Olimpiada Fizyczna

Karol Zawadzki

II a

awans do II etapu Krzysztof Michałowski
Olimpiada Języka Niemieckiego

Marcin Jatczak

I b

awans do II etapu Dagmara Nowakowska i Jacek Konofalski

G R A T U L U J E M Y ! ! !


KONKURSY PRZEDMIOTOWE I ZAWODY SPORTOWE

a)   uczniowie klas trzecich

  1. Andrzej Jędraszek, Dominik Kozłowski, Michał Madej z klasy IIIc zajęli I miejsce w konkursie „Logicznego myślenia”, organizowanym przez Politechnikę Łódzką, opiekun Jarosław Milski,
  2. Michał Piasecki z klasy IIIa otrzymał wyróżnienie w konkursie „Matematyka. Moja pasja”, organizowanym przez Uniwersytet Łódzki, opiekun Jacek Mańko,
  3. Magdalena Łoboda z klasy IIIf zajęła III miejsce w IV Międzyszkolnym konkursie języka angielskiego, organizowanym przez VI LO w Łodzi, opiekun Halina Maruszewska,
  4. Łukasz Kędzierski, Sebastian Maślankiewicz z klasy IIIa zajęli I miejsce w Międzyszkolnym konkursie historycznym „II wojna światowa 1939-1945”, organizowanym przez XXXI LO w Łodzi, opiekun Sławomir Kaczmarek,
  5. Łukasz Kędzierski z klasy IIIa zajął I miejsce w VII Mistrzostwach Szaradziarskich Łodzi, organizowanych przez Liceum Lykeion Łódź, opiekun Jacek Mańko,
  6. Michał Piasecki z klasy IIIa zajął II miejsce w VII Mistrzostwach Szaradziarskich Łodzi, organizowanych przez Liceum Lykeion Łódź, opiekun Jacek Mańko,
  7. Marcin Młodzik z klasy IIIa zajął III miejsce w VII Mistrzostwach Szaradziarskich Łodzi, organizowanych przez Liceum Lykeion Łódź, opiekun Jacek Mańko,
  8. Małgorzata Ostrowska z klasy IIId zajęła II miejsce w Międzyszkolnym konkursie plastycznym „Jestem człowiekiem wolnym, nie poddam się uzależnieniom”, organizowanym przez XXV LO w Łodzi oraz ŁCDNiKP w Łodzi, opiekun Barbara Pawłowska.

b)   uczniowie klas pierwszych i drugich

  1. Karol Zawadzki, Mateusz Budzyński, Przemysław Woyda z klasy IIa otrzymali wyróżnienie w konkursie  „Logicznego myślenia”, organizowanym przez Politechnikę Łódzką, opiekun Jacek Mańko,
  2. Joanna Kotlicka z klasy IIb zajęła II miejsce w IV Międzyszkolnym konkursie języka angielskiego, organizowanym przez VI LO w Łodzi, opiekun Marek Maruszewski,
  3. Weronika Kosiara z klasy IIa otrzymała wyróżnienie w IV Międzyszkolnym konkursie języka angielskiego, organizowanym przez VI LO w Łodzi, opiekun Halina Maruszewska,
  4. Mikołaj Truszczyński z klasy IIb zajął III miejsce w Ponadgimnazjalnym konkursie ekologicznym, organizowanym przez XX LO w Łodzi, opiekun Danuta Posiła,
  5. Konrad Pelc z klasy IIb zajął III miejsce w Ponadgimnazjalnym konkursie ekologicznym, organizowanym przez XX LO w Łodzi, opiekun Danuta Posiła,
  6. Izabela Kuch z klasy IIb zajęła I miejsce w konkursie plastycznym „Zagubieni w swoim świecie” organizowanym w ramach „Tygodnia mózgu” przez Wydział Farmacji Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, opiekun Danuta Posiła,
  7. Julia Krajewska z klasy IIb zajęła I miejsce w konkursie plastycznym „Zagubieni w swoim świecie” organizowanym w ramach „Tygodnia mózgu” przez Wydział Farmacji Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, opiekun Danuta Posiła,
  8. Joanna Kotlicka z klasy IIb zajęła I miejsce w konkursie plastycznym „Zagubieni w swoim świecie” organizowanym w ramach „Tygodnia mózgu” przez Wydział Farmacji Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, opiekun Danuta Posiła,
  9. Maja Twardowska z klasy IIb zajęła III miejsce w konkursie plastycznym „Zagubieni w swoim świecie” organizowanym w ramach „Tygodnia mózgu” przez Wydział Farmacji Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, opiekun Danuta Posiła,
  10. Małgorzata Malinowska z klasy IIb zajęła III miejsce w konkursie plastycznym „Zagubieni w swoim świecie” organizowanym w ramach „Tygodnia mózgu” przez Wydział Farmacji Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, opiekun Danuta Posiła,
  11. Maria Dulasińska z klasy IIb zajęła III miejsce w konkursie plastycznym „Zagubieni w swoim świecie” organizowanym w ramach „Tygodnia mózgu” przez Wydział Farmacji Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, opiekun Danuta Posiła,
  12. Dominik Koniarczyk z klasy IIe został laureatem etapu wojewódzkiego konkursu „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”, organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Łodzi oraz Muzeum Marszałka Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, opiekun Robert Przybysz,
  13. Zuzanna Marzysz, Magdalena Graczyk z klasy IIe zajęły II miejsce w Konkursie międzyszkolnym „Żołnierze wyklęci”, organizowanym przez XXIX LO w Łodzi, opiekun Robert Przybysz,
  14. Karolina Struś z klasy IIe zajęła I miejsce w Konkursie wiedzy o Litzmannstadt Getto, organizowanym przez Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi, opiekun Robert Przybysz,
  15. Aleksandra Dębowska z klasy IIe zajęła III miejsce w Konkursie wiedzy o Litzmannstadt Getto, organizowanym przez Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi, opiekun Robert Przybysz,
  16. Michał Kotlicki z klasy Ia awansował do finału Konkursu o rotmistrzu Pileckim „Gloria victis”, organizowanym przez IPN w Piotrkowie Trybunalskim, opiekun Robert Przybysz,
  17. Maciej Michałek z klasy IIa awansował do finału Konkursu „matematyczna piramida”, organizowanego przez ŁCDNiKP w Łodzi, opiekun Jacek Mańko,
  18. Edyta Szyma z klasy Ia zajęła II miejsce w VII Mistrzostwach Szaradziarskich Łodzi, organizowanych przez Liceum Lykeion Łódź, opiekun Jacek Mańko,
  19. Kacper Gryszkiewicz z klasy Ia zajął I miejsce w VII Mistrzostwach Szaradziarskich Łodzi, organizowanych przez Liceum Lykeion Łódź, opiekun Jacek Mańko,
  20. Mateusz Budzyński z klasy IIa został finalistą Konkursu Fizycznego klas II, organizowanego przez ŁCDNiKP w Łodzi, opiekun Krzysztof Michałowski,
  21. Arkadiusz Domrat z klasy IIa został finalistą Konkursu Fizycznego klas II, organizowanego przez ŁCDNiKP w Łodzi, opiekun Krzysztof Michałowski,
  22. Mateusz Budzyński z klasy IIa otrzymał Nagrodę II stopnia w konkursie z fizyki, organizowanym przez Politechnikę Warszawską, opiekun Krzysztof Michałowski,
  23. Arkadiusz Domrat z klasy IIa otrzymał Nagrodę I stopnia w konkursie z fizyki, organizowanym przez Politechnikę Warszawską, opiekun Krzysztof Michałowski,
  24. Karol Zawadzki z klasy IIa otrzymał Nagrodę III stopnia w konkursie z fizyki, organizowanym przez Politechnikę Warszawską, opiekun Krzysztof Michałowski,
  25. Piotr Pawluk z klasy IIa otrzymał Nagrodę III stopnia w konkursie z fizyki, organizowanym przez Politechnikę Warszawską, opiekun Krzysztof Michałowski,
  26. Magdalena Graczyk, Paulina Suchcicka, Paulina Bąkowska z klasy IIe zajęły I miejsce w Międzyszkolnych IV spotkaniach z Hiszpanią, organizowanych przez VI LO w Łodzi, opiekun Ewa Rajnert,
  27. Filip Wujek, Marta Dębecka, Małgorzata Stańczyk z klasy IId zajęli III miejsce w Międzyszkolnych IV spotkaniach z Hiszpanią, organizowanych przez VI LO w Łodzi, opiekun Ewa Rajnert,
  28. Karolina Pasikowska z klasy IIe zajęła II miejsce w Międzyszkolnym konkursie literackim „Jestem człowiekiem wolnym, nie poddam się uzależnieniom”, organizowanym przez XXV LO w Łodzi oraz ŁCDNiKP w Łodzi, opiekun Katarzyna Zarębska,
  29. Jakub Bubas z klasy IId zajął I miejsce w Międzyszkolnym konkursie plastycznym „Jestem człowiekiem wolnym, nie poddam się uzależnieniom”, organizowanym przez XXV LO w Łodzi oraz ŁCDNiKP w Łodzi, opiekun Szymon Pytel,
  30. Mateusz Szymik z klasy IIa został finalistą Konkursu „Wszystko o euro”, organizowanego przez Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny Uniwersytetu Łódzkiego, opiekunowie Renata Majchrzak i Szymon Pytel,
  31. Zespół w składzie: Paweł Jędraszek, Lena Kwiatkowska, Jędrzej Soliński z klasy Ia awansowali do finału etapu wojewódzkiego Konkursu „Najlepsze zajęcia z przedsiębiorczości”, organizowanego przez Politechnikę Łódzką, opiekun Szymon Pytel,
  32. Piotr Tomaszewski z klasy Ib został laureatem I miejsca Konkursu na temat Parlamentu Europejskiego, opiekun Renata Majchrzak,
  33. Adam Pylański z klasy Id otrzymał wyróżnienie w Konkursie z chemii ogólnej i chemii nieorganicznej, organizowanym przez ŁCDNiKP w Łodzi oraz Wydział Chemii Uniwersytetu Łódzkiego, opiekun Renata Majchrzak,
  34. Marcin Jatczak z klasy Ib zajął I miejsce w Szkolnym konkursie języka niemieckiego, organizowanym przez XXXI LO w Łodzi, opiekun Dagmara Nowakowska,
  35. Marcin Jatczak z klasy Ib zajął I miejsce w Konkursie wiedzy o krajach niemieckiego obszaru językowego, organizowanym przez XXXI LO w Łodzi, opiekun Dagmara Nowakowska,
  36. Michał Jarosz z klasy IIe zajął I miejsce w Konkursie wiedzy o krajach niemieckiego obszaru językowego, organizowanym przez XXXI LO w Łodzi, opiekun Dagmara Nowakowska,
  37. Piotr Tomaszewski z klasy Ib zajął II miejsce w Szkolnym konkursie ortograficznym, organizowanym przez XXXI LO w Łodzi, opiekun Barbara Pawłowska,
  38. Anna Haubus z klasy Ie zajęła II miejsce w Szkolnym konkursie ortograficznym, organizowanym przez XXXI LO w Łodzi, opiekun Barbara Pawłowska,
  39. Daria Klepacz z klasy IIe zajęła I miejsce w Szkolnym konkursie ortograficznym, organizowanym przez XXXI LO w Łodzi, opiekun Katarzyna Zarębska,
  40. Patrycja Gumola z klasy Id zajęła I miejsce w Międzyszkolnym konkursie „Tę książkę warto przeczytać”, organizowanym przez XXV LO w Łodzi oraz ŁCDNiKP w Łodzi, opiekun Izabela Czapnik – Tokarska,
  41. Michał Dybowski z klasy Id zajął III miejsce w Międzyszkolnym konkursie literackim „Jestem człowiekiem wolnym, nie poddam się uzależnieniom”, organizowanym przez XXV LO w Łodzi oraz ŁCDNiKP w Łodzi, opiekun Izabela Czapnik – Tokarska,
  42. Joanna Kotlicka z klasy IIb zajęła I miejsce w Szkolnym konkursie ortograficznym, organizowanym przez XXXI LO w Łodzi, opiekun Izabela Czapnik – Tokarska,
  43. Aleksandra Wądołowska z klasy Ib zajęła I miejsce w 39 Konkursie języka angielskiego w XXXI LO o Nagrodę Dyrektora Szkoły, organizowanym przez XXXI LO w Łodzi, opiekun Marek Maruszewski,
  44. Joanna Kotlicka z klasy IIb zajęła II miejsce w 39 Konkursie języka angielskiego w XXXI LO o Nagrodę Dyrektora Szkoły, organizowanym przez XXXI LO w Łodzi, opiekun Marek Maruszewski,
  45. Julia Kowalska z klasy IIb zajęła III miejsce w 39 Konkursie języka angielskiego w XXXI LO o Nagrodę Dyrektora Szkoły, organizowanym przez XXXI LO w Łodzi, opiekun Marek Maruszewski,
  46. Paweł Jędraszek z klasy Ia zajął I miejsce w Szkolnym konkursie wiedzy o krajach anglojęzycznych, organizowanym przez XXXI LO w Łodzi, opiekun Marek Maruszewski,
  47. Dominik Kruk z klasy IIa zajął II miejsce w Szkolnym konkursie wiedzy o krajach anglojęzycznych, organizowanym przez XXXI LO w Łodzi, opiekun Małgorzata Kulińska,
  48. Maciej Antosiewicz z klasy Ic zajął III miejsce w Szkolnym konkursie wiedzy o krajach anglojęzycznych, organizowanym przez XXXI LO w Łodzi, opiekun Małgorzata Kulińska,
  49. Zuzanna Sułowska z klasy Ic zajęła III miejsce w Szkolnym konkursie wiedzy o krajach anglojęzycznych, organizowanym przez XXXI LO w Łodzi, opiekun Małgorzata Kulińska,
  50. Jakub Bubas z klasy IId zajął I miejsce w Szkolnym konkursie na plakat o tematyce kultury krajów anglojęzycznych, organizowanym przez XXXI LO w Łodzi, opiekun Halina Maruszewska,
  51. Zuzanna Marzysz z klasy IIe zajęła II miejsce w Szkolnym konkursie na plakat o tematyce kultury krajów anglojęzycznych, organizowanym przez XXXI LO w Łodzi, opiekun Mirosława Troszczyńska,
  52. Paulina Wąs z klasy IIe zajęła III miejsce w Szkolnym konkursie na plakat o tematyce kultury krajów anglojęzycznych, organizowanym przez XXXI LO w Łodzi, opiekun Mirosława Troszczyńska,
  53. Marta Dębecka z klasy IId otrzymała wyróżnienie w Szkolnym konkursie na plakat o tematyce kultury krajów anglojęzycznych, organizowanym przez XXXI LO w Łodzi, opiekun Anna Piech,
  54. Karolina Struś z klasy IIe otrzymała wyróżnienie w Szkolnym konkursie na plakat o tematyce kultury krajów anglojęzycznych, organizowanym przez XXXI LO w Łodzi, opiekun Mirosława Troszczyńska,
  55. Zuzanna Ślęzak z klasy IIc zajęła I miejsce w Konkursie języka angielskiego – słowotwórstwo, organizowanym przez XXXI LO w Łodzi, opiekun Anna Piech,
  56. Aleksandra Wądołowska z klasy Ib zajęła II miejsce w Konkursie języka angielskiego – słowotwórstwo, organizowanym przez XXXI LO w Łodzi, opiekun Marek Maruszewski,
  57. Nela Kaczmarek z klasy Ia zajęła III miejsce w Konkursie języka angielskiego – słowotwórstwo, organizowanym przez XXXI LO w Łodzi, opiekun Marek Maruszewski,
  58. Przemysław Zuchmański z klasy Ia zajął I miejsce w Mistrzostwach Łodzi w biegu na orientację, organizowanych przez Klub „Orientuś”, opiekun Bogusław Just,
  59. Drużyna w składzie: Tomasz Józefiak, Przemysław Zuchmański z klasy Ia oraz Adam Lindner z klasy IIc i Mariusz Pisarski z klasy IIa zajęła II miejsce w Mistrzostwach Łodzi w lekkiej atletyce, organizowanych przez MSZS, opiekun Bogusław Just,
  60. Drużyna w składzie: Bartłomiej Sierakowski z klasy IIc, Michał Dybowski z klasy Id, Kamil Wołynkiewicz z klasy Id i Przemysław Kruś z klasy IIe zajęła III miejsce w Mistrzostwach Łodzi w piłce siatkowej, organizowanych przez MSZS, opiekun Bogusław Just,
  61. Drużyna w składzie: Małgorzata Jakś z klasy Ib, Aleksandra Jakś z klasy Ib, Klaudia Świątek z klasy Ia, Aleksandra Wilińska z klasy Ia, Weronika Kosiara z klasy IIa, Agnieszka Pisarska z klasy Ib, Dorota Banaszczyk z klasy IId, Kinga Sierakowska z klasy Id, Paulina Szablewska z klasy Ic, Aneta Łuszczyńska z klasy IIa, Klaudia Augustowska z klasy IId, Marta Miksa z klasy Id oraz Weronika Cichońska z klasy IIa zajęła I miejsce w Mistrzostwach Łodzi w lekkiej atletyce, organizowanych przez MSZS, opiekunowie Anna Bujnowicz i Agnieszka Samborska,
  62. Drużyna w składzie: Kacper Lenkiewicz z klasy IId, Adam Lindner z klasy IIc, Karol Zawadzki z klasy IIa, Przemysław Zuchmański z klasy Ia, Tomasz Józefiak z klasy Ia, Piotr Kwiatkowski z klasy IIb, Mikołaj Nowak z klasy IIb, Michał Jarosz z klasy IIe  zajęła II miejsce w Mistrzostwach Łodzi w biegach przełajowych, organizowanych przez MSZS, opiekunowie Bogusław Just i Witold Zapała,
  63. Drużyna w składzie: Małgorzata Jakś z klasy Ib, Aleksandra Jakś z klasy Ib, Agnieszka Pisarska z klasy Ib, Aleksandra Wilińska z klasy Ib, Kinga Sierakowska z klasy Id, Paulina Szablewska z klasy Id, Justyna Zasada z klasy IIa, Weronika Kosiara z klasy IIa, Agnieszka Zasiewska z klasy IIb, Urszula Zawada z klasy IIb, Klaudia Świątek z klasy Ia  zajęła III miejsce w Mistrzostwach Łodzi w biegach przełajowych, organizowanych przez MSZS, opiekunowie Anna Bujnowicz i Agnieszka Samborska.

G R A T U L U J E M Y ! ! !


 


Uwaga!
XXXI LO ma nowy adres e-mail:

foto1

 

nauka1.png