XXXI LO - Osiągnięcia uczniów XXXI LO w roku szkolnym 2015/2016

foto1
Bo to jest właśnie XXXI
foto1
Tutaj będziesz umiał nawet mówić wierszem
foto1
U nas się pobawisz
foto1
I nauczysz wiele
foto1
W sercu pozostaną wspomnienia... Przyjaciele


Osiągnięcia uczniów XXXI LO w roku szkolnym 2015/2016


OLIMPIADY –  LAUREACI, FINALIŚCI, AWANS DO ETAPU POZASZKOLNEGO

Olimpiada

Uczestnik

Klasa

Osiągnięcie

Opiekun

Olimpiada Historyczna
„Losy Żołnierza Polskiego”

 Dominik Koniarczyk

3 e

laureat 

Robert Przybysz

Olimpiada Języka Angielskiego

Agata Świątek

2 d

awans do III etapu

Marek Maruszewski

Ewa Kłapcińska

1 a

Halina Maruszewska

Aleksandra Wądołowska

2 b

awans do II etapu

Marek Maruszewski

Olimpiada Języka Hiszpańskiego

Natalia Kiszko

1 d

awans do II etapu

Ewa Rajnert

Olimpiada Języka Niemieckiego

Marcin Jatczak

2 b

awans do II etapu

Dagmara Nowakowska, Jacek Konofalski

Olimpiada Języka Francuskiego

Julia Kowalska

3 b

awans do II etapu

Dominika Przytulska

Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

Grzegorz Żyszkiewicz

2 d

awans do II etapu

Sławomir Kaczmarek

Kajetan Cegielski

2 e

Patryk Knap

2 e

Olimpiada Historyczna

Konrad Grzelczak

3 e

awans do II etapu

Robert Przybysz

Bartosz Bartoszewski

1 e

XI Olimpiada Przedsiębiorczości

Paweł Jędraszek

2 a

finalista etapu okręgowego

Szymon Pytel

Lena Kwiatkowska

2 a

Jędrzej Soliński

2 a

Aleksander Włodarczyk

1 a

awans do etapu okręgowego

Szymon Pytel

Maciej Antosiewicz

2 c

Renata Majchrzak i Szymon Pytel

XXIX Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej

Paweł Jędraszek

2 a

awans do etapu okręgowego

Szymon Pytel

XLVI Olimpiady Literatury i Języka Polskiego

Jakub Bubas

3 d

awans do etapu okręgowego

Szymon Pytel

Olimpiady Lingwistyki Matematycznej

Szymon Pawłowski

3 a

awans do etapu okręgowego

Jacek Mańko

Mateusz Budzyński

3 a

LVIII Olimpiada Matematyczna

Tomasz Józefiak

2 a

awans do etapu okręgowego

Jacek Mańko

G R A T U L U J E M Y ! ! !


  KONKURSY PRZEDMIOTOWE

Konkurs

Uczestnik

Klasa

Osiągnięcie

Opiekun

Międzynarodowy Konkurs Informatyczny „BÓBR”

Mateusz Budzyński

3 a

Laureat
III miejsce

Jolanta Szczerkowska

Międzynarodowym konkursie matematycznym „Náboj”

Drużyna w składzie:

 

50. miejsce
w Polsce

 

 

157. miejsce
na świecie

 

 

 

Jacek Mańko

Tomasz Józefiak

2 a

Michał Dybowski

2 d

Anna Łodziewska-Zalasa

 

 

 

Kinga Sierakowska

2 d

Adam Pylański

2 d

Kamil Wołynkiewicz

2 d

Konkurs „Młodzieżowy Parlament Europejski”, organizowany przez europosła Jacka Saryusz-Wolskiego

Krzysztof Woźniakowski

1 a

V miejsce
nagrodą jest wyjazd do Brukseli

Ewa Rajnert

Konkurs „Fascynująca fizyka” organizowany przez PŁ i Stowarzyszenie nauczycieli fizyki ziemi łódzkiej

Mateusz Budzyński

3 a

finalista,

nagrodą jest indeks PŁ

Krzysztof Michałowski

Konkurs „Matematyka. Moja pasja”, organizowany przez UŁ

Przemysław Woyda

3 a

finalista

Jacek Mańko

Piotr Pawluk

 3 a

 finalista

Jacek Mańko 

Arkadiusz Domrat

 3 a

 finalista

 Jacek Mańko

Mateusz Lis

3 c

 finalista

Jarosław Milski

Adam Troszczyński

3 c

 finalista

 Jarosław Milski

Konkurs „Kangur matematyczny” organizowany przez KO PTM

Maja Majzner

1 a

wyróżnienie

Jacek Mańko

Michał Dybowski

2 d

wyróżnienie

Anna Łodziewska-Zalasa

Adam Raj

1 c

laureat

Anna Łodziewska-Zalasa

e-konkurs matematyczny „First Step to Fields Medal” organizowany przez PŁ

Drużyna w składzie: Klaudia Świątek, Monika Wójcik, Justyna Rospondek, Edyta Szyma, Ewa Górny,
 Agnieszka Sadowy,
Alicja Korzeniewska

2 a

laureat

Jacek Mańko

Konkurs „Matematyczna piramida”, organizowany przez ŁCDNiKP w Łodzi

Michał Dybowski

2 d

laureat

Anna Łodziewska-Zalasa

VIII Mistrzostwa Szaradziarskie Łodzi, organizowane przez Liceum Lykeion Łódź

Kacper Piotrowicz

2 a

II miejsce

Jacek Mańko

Anna Piaskowska

1 a

IV miejsce

Wojewódzki Konkurs Poetycki organizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Ozorkowie i ŁCDNiKP

Anna Włodarska

3 e

II miejsce

Katarzyna Zarębska

Etap Wojewódzki konkursu „Żołnierze Wyklęci Obudźcie Polskę”, organizowany przez posłów na Sejm RP oraz IPN w Łodzi

Bartosz Bartoszewski

1 e

finalista

Robert Przybysz

Etap wojewódzki
„Debat oksfordzkich”, organizowanych przez IPN oraz WODN

Martyna Miksa

1 e

III miejsce

Robert Przybysz

Ewelina Bardzińska

1 e

Szymon Frąckiewicz

1 e

Paulina Chwałowska

1 e

Konkursie wiedzy o Litzmannstadt Getto, organizowanym przez Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi

Ewelina Bardzińska

1 e

II miejsce

Robert Przybysz

Bartosz Bartoszewski

1 e

III miejsce

Robert Przybysz

Wojewódzki finale konkursu „Lekcje z ZUS”, organizowanym przez ZUS

Drużyna w składzie:

 

VII miejsce

Szymon Pytel

Martyna Piasecka

1 a

Weronika Walisiak

1 a

Paulina Krawczyk

1 b

Finał okręgowego konkursu High School Business Challenge, organizowanego przez SGW w Warszawie, Fundację Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych, SKN Biznesu

Drużyna w składzie:

 

III miejsce

Szymon Pytel

Paweł Jędraszek

2 a

Jędrzej Soliński

2 a

Lena Kwiatkowska

2 a

Aleksander Włodarczyk

1 a

Wojewódzki konkurs „Najlepsze zajęcia z  przedsiębiorczości”, organizowany przez Studenckie Forum BCC przy PŁ w Łodzi

Drużyna w składzie:

 

Awans do finału

Szymon Pytel

Aleksandra Frank

1 a

Natalia Nowakowska

1 a

Martyna Piasecka

1 a

Wojewódzki konkurs „Najlepsze zajęcia z  przedsiębiorczości”, organizowany przez Studenckie Forum BCC przy PŁ w Łodzi

Drużyna w składzie:

 

Awans do finału

Szymon Pytel

Maciej Antosiewicz

2 c

Paweł Jędraszek

2 a

Jędrzej Soliński

2 a

Konkurs „Pokaż nam język” organizowany przez Wyższą Szkołę Bankowości w Toruniu

Łukasz Starosta

2 a

awans do II etapu

Halina Maruszewska

Karolina Kosiara

3 a

Anna Wachowiec

3 a

Weronika Arendarska

2 c

Małgorzata Kulińska

Zuzanna Ślęzak

3 c

Anna Piech

Międzyszkolny konkurs „Lecz jak zmartwychwstać ciałem mają, kiedy są lepką cząstką ziemi”, organizowany przez XXIX LO

Julia Olejnik

1 e

I miejsce

Robert Przybysz

Karolina Myślińska

1 e

I miejsce

Międzyszkolny konkurs historyczny „II wojna światowa 1939-1945”, organizowany przez XXXI LO w Łodzi

Kajetan Cegielski
Patryk Knap

2 e

I miejsce

Sławomir Kaczmarek

Konkurs piosenki amerykańskiej

Anna Piaskowska

1 a

wyróżnienie

Halina Maruszewska

Paulina Chwałowska

1 e

wyróżnienie

Marek Maruszewski

V Międzyszkolny konkurs języka angielskiego „Aspects”, organizowany przez VI LO
w Łodzi

Agata Banaszkiewicz

2 c

II miejsce

Małgorzata Kulińska

G R A T U L U J E M Y ! ! !


Szkolne konkursy matematyczne

Konkurs

Imię i nazwisko

klasa

miejsce

opiekun

Mistrz matematyki klas I

Mateusz Święch

1 d

I miejsce

Jarosław Milski

Ignacy Nowocień

1 a

Jacek Mańko

Adam Raj

1 c

Anna Łodziewska-Zalasa

Julia Krasoń

1 b

Małgorzata Mańko

Mistrz matematyki klas II

Michał Dybowski

2 d

I miejsce

Anna Łodziewska-Zalasa

Kacper Piotrowicz

2 a

Jacek Mańko

Tomasz Józefiak

2 a

Jacek Mańko

Aleksandra Lesiak

2 e

 

Agata Banaszkiewicz

2 c

Jarosław Milski

Mistrz Sudoku

Karolina Olczyk

1 b

I miejsce

Małgorzata Mańko

Patrycja Klejszmit

1 c

Anna Łodziewska-Zalasa

Aleksandra Wosik

1 c

Anna Łodziewska-Zalasa

 Szkolne konkursy języków obcych

Konkurs

Imię i nazwisko

klasa

miejsce

opiekun

Szkolny konkurs języka niemieckiego

Mateusz Dębski

2 b

I miejsce

Dagmara Nowakowska

Konkursie wiedzy o krajach niemieckiego obszaru językowego

Bartosz Bartoszewski

1 e

I miejsce

Dagmara Nowakowska

40 Konkurs języka angielskiego o Nagrodę Dyrektora Szkoły

Ewa Kłapcińska

1 a

I miejsce

Halina Maruszewska

Łukasz Starosta

2 a

II miejsce

Halina Maruszewska 

Nela Kaczmarek

2 a

III miejsce

Marek Maruszewski

2. Festiwal piosenki w języku angielskim i hiszpańskim

Paulina Suchcicka

3 e

I miejsce

Marek Maruszewski

Julia Sas

1 e

II miejsce

Anna Piech

Justyna Rospondek

2 a

II miejsce

Marek Maruszewski

Ewa Lukas

1 e

III miejsce

Mirosława Troszczyńska

Szkolny konkurs na plakat o tematyce kultury krajów anglojęzycznych

Wioletta Wasiak

1 d

I miejsce

Halina Maruszewska

Marta Miksa

2 d

I miejsce

Mirosława Troszczyńska

Aleksandra Czapińska

1 d

II miejsce

Halina Maruszewska

Michalina Batorska

1 d

II miejsce

Anna Piech

Paulina Krawczyk

1 b

III miejsce

Małgorzata Kulińska

Szkolnym konkursie wiedzy o krajach anglojęzycznych

Paweł Jędraszek

2 a

I miejsce

Marek Maruszewski

Maciej Antosiewicz

2 c

II miejsce

Małgorzata Kulińska

Marta Gensler

2 c

II miejsce

Małgorzata Kulińska

Piotr Tomaszewski

2 b

II miejsce

Marek Maruszewski

Jędrzej Soliński

2 a

III miejsce

Marek Maruszewski


G R A T U L U J E M Y ! ! !


 

KONKURSY I ZAWODY SPORTOWE W R. SZK. 2015/2016

  1. Drużyna XXXI LO zajęła III miejsce w mistrzostwach woj. łódzkiego w petanque organizowanych przez UPKS, ŁCDNiKP, XXXI LO, opiekun Bogusław Just,
  2. Drużyna XXXI LO zajęła IV miejsce w Mistrzostwach Łodzi w siatkówce plażowej dziewcząt organizowanych przez Miejski Szkolny Związek Sportowy, opiekun Bogusław Just, 
  3. Drużyna XXXI LO zajęła VII miejsce w Mistrzostwach Łodzi w siatkówce plażowej chłopców organizowanych przez Miejski Szkolny Związek Sportowy, opiekun Bogusław Just, 
  4. Drużyna XXXI LO zajęła V miejsce w Mistrzostwach Łodzi w siatkówce halowej chłopców organizowanych przez MSZS, opiekun Bogusław Just,
  5. Drużyna XXXI LO zajęła V miejsce w turnieju piłki koszykowej chłopców w Mistrzostwach Łodzi, opiekun Witold Zapała,
  6. Drużyna XXXI LO zajęła VII miejsce w piłce nożnej chłopców w Mistrzostwach Łodzi, opiekun Witold Zapała.

 G R A T U L U J E M Y ! ! !


 


Uwaga!
XXXI LO ma nowy adres e-mail:

foto1

 

uczniowie1.png